KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie Read more
Kredyt we franku szwajcarskim, kurs chf

Ostatni bohater – frank szwajcarski

Polscy "frankowicze" Ostatnio, od czasu do czasu dość głośno jest o problemie polskich frankowiczów. Temat pojawia się głównie w kontekście politycznym, choć sam problem ma naturę ekonomiczną i mało kto Read more

Komentarz walutowy 14.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Niepokój na rynkach finansowych związany z Brexitem wzrasta. Złoty osłabił się wobec większości walut, w tym najbardziej na parze CHF/PLN. Wahania głównej pary walutowej doprowadziły do umocnienia się dolara. Już jutro poznamy decyzję Fedu w sprawie stóp procentowych.

Dolar przejmuje przewagę nad euro

Główna para walutowa utrzymywała się dziś w obrębie poziomu 1,12. W południe dolar przejął całkowitą przewagę na euro, jednak nie zdołał zejść do poziomu 1,11, choć był blisko. Nawet popołudniowy wynik sprzedaży detalicznej, który okazał się nieznacznie lepszy od oczekiwań nie przyczynił się do silniejszego umocnienia USD. Inwestorzy niecierpliwie czekają na jutrzejsze posiedzenie Fedu. Prawdopodobnie zakończy się ono pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Głównym tematem na rynku walutowym jest teraz Brexit. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,12 PLN.

EUR/USD

Kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty słabnie wobec euro

To jak bardzo złoty jest zależny od globalnego nastroju mieliśmy okazję zobaczyć dziś. Kurs EUR/PLN wbrew zapowiedziom wielu analityków przebił dziś poziom 4,43, który stanowił pewną barierę, której teoretycznie ta para nie miała przekroczyć.  Niestety nasilenie się negatywnych opinii na temat przyszłotygodniowego referendum spowodowało, że inwestorzy zaczęli obawiać się konsekwencji wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Dzisiejsza publikacja inflacji bazowej dla Polski nie miała najmniejszego wpływu na notowania złotego. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,42 PLN.

EUR/PLN

Kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Mocniejszy dolar

Dzisiejsza sesja przyniosła również umocnienie dolara wobec złotego. Notowania pary USD/PLN rozpoczęliśmy od poziomu 3,89, który był wczorajszym maksimum. Zanim zobaczyliśmy na zegarach południe kurs dolara znajdował się już powyżej 3,95. Taką wartość ostatni raz widzieliśmy w połowie maja, jednak dotarcie do niej nie trwała tak krótko jak miało miejsce to dziś. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,94 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Złoty notuje straty wobec franka

Nasza waluta podczas dzisiejszej sesji osłabiła się wobec franka docierając do poziomu 3,09. Taki kurs ostatni raz widzieliśmy w styczniu. To, co aktualnie dzieje się na rynku walutowym jest spowodowane zbliżającym się referendum w Wielkiej Brytanii. Inwestorzy w tym wydarzeniu widzą bardzo duże zagrożenie – stąd taka reakcja walut. Średnia wartość franka wyniosła 4,09 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Zmienny frank

Dane makro w ostatnim czasie nie mają większego znaczenia dla notowań funta. Dzisiejsza publikacja inflacji CPI okazała się słabsza niż oczekiwano, a mimo to brytyjska waluta umocniła się wobec złotego. Para GBP/PLN porusza się ostatnio w bardzo zmienny i nie do końca przewidywalny sposób. Teoretycznie negatywny nastrój na rynku walutowym powinien osłabić GBP, natomiast wydaje się, że jest na odwrót. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,58 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP, kurs funta szterlinga

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.06.2016 15:23
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000