KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more

Bez Wielkiej Brytanii rozmowy o TTIP skończą się fiaskiem

W połowie lipca zakończyła się 14 runda trwających już od 3 lat negocjacji dotyczących transatlantyckiej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Kolejny brak porozumienia wynikał prawdopodobnie z kilku Read more

Komentarz walutowy 15.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Jeden kryzys się kończy, inny zaczyna. Teoretycznie sytuacja Greków ustabilizowała się. Jak to będzie w praktyce dowiemy się dopiero po zatwierdzeniu przez grecki parlament reform gospodarczych zaproponowanych przez wierzycieli. W ciekawym położeniu znajduje się również chińska gospodarka, która wg ostatnich danych makroekonomicznych zanotowała wzrost.

 

Dane makro, J. Yellen, Grecja

Wczorajsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych okazały się dużo gorsze niż zakładano. Teoretycznie może to być powód do oddalenia podwyżki stóp procentowych w USA na dalszy termin niż zakładano. Dzisiejsze notowania pary EUR/USD poruszały się lekko powyżej 1,10. Wielu inwestorów czeka na wystąpienie szefowej Fedu J. Yellen, która być może chociaż zasugeruje, czy zmiany w polityce monetarnej nastąpią we wrześniu. Rynek walutowy podczas sesji skupi jeszcze swoją uwagę na greckim parlamencie, gdzie ma dziś zostać przegłosowana dotychczasowa część warunków umowy pomocy finansowej. Średnia wartość dolara wyniosła 1,10 EUR.

 

Szansa na umocnienie złotówki na horyzoncie

Notowanie pary EUR/PLN poruszały się dziś na poziomie 4,12.  Powoli zaczyna zarysowywać się trend spadkowy na tym parytecie. Wczorajsze dane dotyczące bilansu płatniczego dla Polski na pewno przyczyniły się do umocnienia naszej waluty, okazały się dużo lepsze od prognozowanych. Możliwe, że złoty będzie kontynuował dobrą passę o ile inflacja CPI wzrośnie powyżej 0,5%. Na tę chwilę nasza waluta w równie dużym stopniu pozostaje pod wpływem wydarzeń napływających z szerokiego rynku. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,12 PLN.

 

Chiński kryzys

Dolar na parze ze złotówką podczas dzisiejszej sesji utrzymywał się w miarę stabilnie. Spory wpływ na amerykańską walutę miały ostatnio wydarzenia z chińskiej giełdy. Również dane o ich wzroście gospodarczym wzbudziły spore zainteresowanie. Wyższe wartości niż zakładano raczej wznieciły wątpliwości wśród inwestorów niż podziw. Wśród samych chińskich graczy giełdowych zapanowała panika po publikacji danych dotyczących PKB oraz produkcji przemysłowej i detalicznej. W świetle załamania na rynku akcji bardziej prawdopodobna jest interwencja władz w dane makro niż tak optymistyczny ich wynik. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym dolar średnio został wyceniony na 3,75 PLN.

 

Frank szwajcarski spada

Frank szwajcarski osłabił się podczas dzisiejszej sesji na parze ze złotówką. Po miesięcznej zwyżce w końcu pojawił się cień nadziei dla „frankowiczów” na trend spadkowy. Jeśli dzisiejszy wynik głosowania w sprawie programu pomocowego dla Grecji zostanie przyjęty przez parlament będzie to zielone światło dla dalszych spadków na przez CHF/PLN. Frank szwajcarski w sytuacjach kryzysowych (takich jakie miały miejsce w ostatnim czasie na rynku światowym) stanowił bezpieczną przystań dla inwestorów, czego skutkiem była mocna jego aprecjacja. Kryzys wydaje się zażegnany, jednak czy na pewno, tego dowiemy się w najbliższych dniach. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,94 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.07.2015 15:03
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000