KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more
Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more

Komentarz walutowy 17.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Szef Greckiego rządu obwinia swoich wierzycieli za sytuację, w której znajduje się jego państwo.

Inwestorzy oczekują optymistycznego komunikatu z wieczornego posiedzenia Fedu, za którego sprawą umocni się dolar. Po wczorajszym spadku para EUR/PLN powróciła do wartości 4,15, natomiast w miarę stabilnie utrzymujący się frank szwajcarski podskoczył dziś powyżej 3,98.

 

Mocne słowa premiera Tsiprasa i posiedzenie Fedu w tle

Greckiemu premierowi puszczają nerwy. Skierował mocne i odważne słowa w stronę wierzycieli. Uważa on, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy ponosi „kryminalną odpowiedzialność” za kryzys finansowy jego państwa. Europejski Bank Centralny ciągłym naciskaniem na oszczędzanie dąży do „finansowego zaduszenia Grecji”. Tam gdzie kończą się argumenty do akcji wchodzą emocje. Te drugie w ostatnich dniach biorą górę w negocjacjach na linii Grecja – Zachód. O ile można nazwać to jeszcze negocjacjami. Rynek walutowy został zdominowany dziś spekulacjami na temat coraz bardziej realnego bankructwa Ateńczyków. Notowania EUR/USD podczas dzisiejszej sesji mogą się nieznacznie wahać w oczekiwaniu na wieczorne zakończenie posiedzenia Rezerwy Federalnej. Inwestorzy są raczej nastawieni na konkretny komunikat ze strony Fedu, a w związku z tym obstawiają wzmocnienie się dolara. Rynek wycenił dziś amerykańską walutę średnio na 1,12 EUR.

 

Spokojny kurs EUR/PLN

Para EUR/PLN mimo tak silnych zawirowań na rynku utrzymuje się w miarę stabilnie. Dzisiejsza sesja była również spokojna. Euro po wczorajszym lekkim spadku dziś powróciło do wartości 4,15. Odczyt danych dotyczących inflacji konsumenckiej dla Strefy Euro nie wpłynął na jej dalsze umocnienie. Wartości okazały się zgodne z prognozowanymi. W kalendarium wydarzeń makroekonomicznych dla naszego kraju mamy zaplanowaną publikację przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia za maj. Nie będą one miały jednak znaczącego wpływu na parę EUR/PLN. Euro zostało dziś średnio wycenione na 4,15 PLN.

 

Zmienny kurs USD/PLN

Podczas dzisiejszej sesji spore wahania towarzyszyły parze USD/PLN. Było to spowodowane nerwową atmosferą panującą na rynku globalnym. Z jednej strony napierają wiadomości dotyczące Greckich potyczek z wierzycielami, z drugiej spekulacje rynku na temat charakteru komunikatu z posiedzenia Fedu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,68 PLN.

 

Frank szwajcarski podrożał

Marzenia o stabilnym franku podczas dzisiejszej sesji legły w gruzach. Notowania pary CHF/PLN podskoczyły powyżej 3,98. Przyczyn tego należy szukać w czynnikach napływających z szerokiego rynku. Kumulacja ważnych wydarzeń w jednym okresie spowodowała spore zamieszanie wśród inwestorów, czego efektem jest powyższa wartość franka. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,96 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

17.06.2015 15:20
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000