KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Hillary Clinton

Dolar w obliczu wyborów prezydenckich. Można spodziewać się wahań kursów

Jeżeli wśród analityków i inwestorów znajdowały się osoby uważające, że wpływ wyborów prezydenckich na rynek finansowy będzie nieznaczny, to wydarzenia z ubiegłego tygodnia najprawdopodobniej przyczyniły się do zrewidowania ... Czytaj całość

kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 19.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Raport z posiedzenia amerykańskiego banku centralnego okazał się neutralny. Nie było to zaskoczeniem dla rynku finansowego, ponieważ Fed słynie z ostrożnych, obiektywnych wypowiedzi. Mimo to dziś obserwowaliśmy większe niż zwykle wahania w notowaniach walut.

 

Lekkie osłabienie dolara po protokole

 
Amerykańska waluta po wczorajszym wieczorze nie uzyskała nowego impulsu do wzrostu. Ton protokołu z posiedzenia Fedu był raczej neutralny, co nie wyklucza możliwości podwyżki stóp procentowych w USA w grudniu. Pewne jest to, że zmniejszyła się niepewność co do sytuacja amerykańskiej gospodarki, która obrała kierunek stabilizacji. Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD wahała się w granicach 1,0670 – 1,711. Oprócz liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych uczestnicy rynku będą mogli jeszcze posłuchać wystąpienia szefa Fedu z Atlanty, który zapewne odniesie się do wczorajszego protokołu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,06 PLN.

Euro mocniejsze po słowach Preata

 
Dzisiejsze odczyty danych makro z krajowego rynku przyniosły lekkie, chwilowe umocnienie naszej waluty. Wynik sprzedaży detalicznej wyszedł na plus, poprawiły się również ceny produkcji. Gorzej wyglądały wartości produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej. W umocnieniu euro natomiast pomogły słowa głównego ekonomisty EBC Petera Preata, który stwierdził, że powoli wchodzimy w cykl ożywienia w Strefie Euro. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,24 PLN.

Nieznaczne umocnienie złotego

Czwartek okazał się słabszym dniem dla dolara. Osłabił się on wobec złotego i obniżył loty. Dolna pozycja sięgnęła do wartości 3,95 natomiast góra w godzinach popołudniowych znajdowała się jeszcze poniżej 3,98. Wielu uczestników rynku do końca tego tygodnia pozostała z nie do końca wyjaśnionym tematem. Niby protokół z posiedzenia Rezerwy Federalnej wskazuje na dużą szansę zmian w polityce monetarnej jeszcze w tym roku, ale nie ma co do tego 100% pewności. Już kilka razy w tym roku przekonaliśmy się, że Fed potrafił podjąć decyzję wbrew oczekiwaniom rynku. Dlatego uczucie niepewności jeszcze przez jakiś czas będzie występować wśród inwestorów. Dolar był dziś średnio wyceniany na 3,97 PLN.

Spore wahania, ale na korzyść PLN

Neutralne informacje z USA dotyczące raportu z ostatniego posiedzenia Fedu wsparły naszą walutę względem franka szwajcarskiego. Osłabił się on na koniec wczorajszej sesji, dzięki czemu otwarcie dziś nastąpiło lekko powyżej 3,89. Poranny bilans handlu zagranicznego dla Szwajcarii okazał się lepszy od oczekiwań rynku, co przyczyniło się do umocnienia CHF. Nastąpiło nieznaczne podbicie do 3,90. W dalszej części sesji obserwowaliśmy dużą zmienność w notowaniach, która zaowocowała nieznacznym umocnieniem PLN. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,89 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

19.11.2015 15:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000