KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more

Komentarz walutowy 2.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Na wtorkowy handel na rynku walutowym duży wpływ miały notowania ropy naftowej, której cena ponownie zaczęła spadać. W najbliższych dniach czeka nas kolejna seria ważnych danych makroekonomicznych.

Mocne osłabienie dolara

Wtorkowy nastrój na rynku ogólnoświatowym uległ lekkiemu pogorszeniu. Inwestorzy obawiają się, że dzisiejszy spadek cen ropy naftowej to dopiero początek. Miało to mocne odbicie na wartości dolara, który kontynuował rozpoczęte wczoraj osłabianie wobec euro. Również swój udział we wzroście notowań EUR/USD miały poniedziałkowe publikacje wskaźników przemysłowych dla USA. Indeks ISM kolejny miesiąc utrzymuje się poniżej 50 pkt. Być może jutrzejszy raport ADP pomoże amerykańskiej walucie. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,09 USD.

EUR/USD

średni kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Spowolnienie aprecjacji złotego

Złoty po wczorajszym rajdzie w dół na parze z euro dziś zwolnił tempo. Około godziny 10 para EUR/PLN zeszła na chwilę do poziomu 4,37 a następnie została wybita do 4,39 a nawet 4,40. Była to prawdopodobnie korekta ostatnich spadków oraz reakcja na sytuację na rynku surowców. Swój udział w umocnieniu euro miały również dzisiejsze niepozorne dane makro, zwłaszcza poziom bezrobocia w Strefie Euro, który w grudniu był najniższy od dobrych kilku lat. Dziś rozpoczęło się posiedzenie RPP, która tym razem spotkała się już w mocno zmienionym składzie. Jutro poznamy jej decyzję w sprawie dalszej polityki pieniężnej naszego kraju. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,40 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty odrobił straty z zeszłego miesiąca

Zdecydowanie tańszy niż w połowie stycznia był dziś również dolar. Złoty na parze z amerykańską walutą odrobił już wszystkie straty poniesione w wyniku niespodziewanej decyzji agencji S&P o obniżeniu Polsce ratingu. Przypomnijmy, że w szczytowym momencie za jednego dolara trzeba było zapłacić nawet 4,15 PLN. Dziś kurs USD/PLN poruszał się na pograniczu 4,02-4,03. Jedynie w okolicach godziny 10 złoty chwilowo umocnił się do poziomu 4,00 od którego od razu nastąpiło odbicie. Średni kurs USD podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 4,03 PLN.

USD/PLN

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank bronił się przed spadkiem

Podczas dzisiejszej sesji zostały opublikowane dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Szwajcarii, które miały bardzo umiarkowany wpływ na notowania franka, w porównaniu z wystąpieniem publicznym szefa SNB. Thomas Jordan nie powiedział praktycznie nic nowego. A na zadane przez dziennikarza pytanie o to, czy ostatnio interweniowali jako bank na rynku walutowym, odmówił odpowiedzi. Średni kurs franka szwajcarskiego podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,94 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

02.02.2016 15:37
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000