KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele ... Czytaj całość
Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 2.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Podczas dzisiejszego handlu na rynku finansowym polska waluta zyskała jedynie wobec dolara osłabiła się natomiast wobec euro i franka szwajcarskiego. Doniesienia z południa Europy wprowadzają spore zamieszanie na giełdzie walutowej.

 

 

Dane makro i Grecja dyktowały kierunek notowań pary EUR/USD

Dzisiejsze notowania pary EUR/USD charakteryzowały się dużą zmiennością. Dopiero w godzinach popołudniowych nastąpiło wybicie do poziomu 1,10. Wahania na tej parze walutowej będą pojawiać się dość często w tym tygodniu za sprawą bogatego we wskaźniki ekonomiczne kalendarium gospodarczego. Najważniejsze dane zwłaszcza dla dolara ukażą się w piątek. Mimo oddalenia terminu zmian wysokości stóp procentowych w USA rynek finansowy nadal spekuluje. Euro w dalszym ciągu musi borykać się z obciążającym je balastem, którym jest Grecja. Inwestorzy śledzą cały czas doniesienia dotyczące długich i mozolnych negocjacji tego państwa z wierzycielami. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,10 EUR.

 

Złotówka nadal słaba wobec euro

Dziś rozpoczęło się pierwsze posiedzenie RPP od wyboru nowego prezydenta. Rynek spekuluje o możliwej podwyżce stóp procentowych. Większość ekspertów jest zgodnych co do tego, że najbliższa zmiana w polityce monetarnej naszego kraju nastąpi dopiero na początku przyszłego roku, ponieważ wtedy kończy się kadencja obecnej Rady. Utrzymująca się deflacja również przemawia za tym aby zmian nie wprowadzać. Polska waluta osłabiła się dziś względem euro. W godzinach popołudniowych kurs EUR/PLN poruszał się w granicy 4,12 – 4,13 PLN. Duża zmienność na głównej parze walutowej nie sprzyjała złotówce. W dalszym ciągu duże znaczenie dla kursu naszej waluty miały czynniki polityczne. Rynek walutowy podczas dzisiejszej sesji euro wycenił średnio na 4,13 PLN.

 

Mocniejsza złotówka

Wtorek okazał się być dobrym dniem dla notowań naszej waluty w relacji z dolarem. Złotówka umocniła się względem amerykańskiej waluty, która spadła z poziomu 3,76 do 3,74. Jest to raczej chwilowa słabość USD w związku z wyczekiwaniem rynku walutowego na główne odczyty makroekonomiczne. Do końca tego tygodnia poznamy również bardziej szczegółowe informacje na temat sytuacji Grecji. Stanowi ona czynnik mocno obciążający naszą walutę. Dolar był dziś średnio wyceniony na 3,74 PLN.

 

Przewartościowany frank szwajcarski

Kolejna sesja podczas której frank szwajcarski na parze ze złotówką osiągnął poziom 4,00. Pomyślne odczyty wskaźników ekonomicznych dla Szwajcarii dodatkowo podbijają kwotowanie pary CHF/PLN. Brak interwencji ze strony SNB może świadczyć o tym, że poziom franka nie jest jeszcze na tyle wysoki aby była ona potrzebna. Niewłaściwym zachowaniem byłoby jednak dopuszczenie do jeszcze mocniejszego przewartościowania CHF. Notowania pary CHF/PLN niepokoją nie tylko posiadaczy kredytów hipotecznych w tej walucie, ale również banki które mogą być w niedługim czasie zmuszone do podjęcia pewnych niekoniecznie korzystnych dla nich kroków. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,98 PLN.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.06.2015 15:59
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000