KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mario Draghi, prezes ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Mario Draghi – kim naprawdę jest prezes ECB?

Uwikłany w skandale finansowe opiewające na miliardy euro, zachował stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego przez całą kadencję oraz obronił pozycję jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Draghi to zdecydowanie nietuzinkowa Read more

Ekantor kulturalnie – maj 2018

W maju króluje Dania, z której miłośnicy ciekawych wydarzeń w zasadzie nie muszą wyjeżdżać do końca miesiąca. Na szczęście niedaleko stamtąd na belgijski Festiwal Jazzu a w przerwie można wyskoczyć Read more

Komentarz walutowy 2.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja charakteryzowała się większymi wahaniami kursów walut niż zwykle. Dane makro zaczynają płatać figle i burzą strategie uczestników rynku walutowego. Dolar tylko chwilowo pozwolił przejąć przewagę euro. Najbliższe dwa dni będą bardzo ważne dla wszystkich walut.  

Dolar powraca na dotychczasowy poziom

Coraz ciekawiej wygląda sytuacja na głównej parze walutowej. Dane makro płatają figla przed samym posiedzeniem amerykańskiego banku centralnego. Wczorajszy odczyt indeksu ISM był chyba największym z nich, jego wartość spadła do 48,6 pkt., co stanowi najgorszy wynik od ponad 5 lat, oczekiwania analityków nie sprawdziły się tym razem. Wobec takich wartości para EUR/USD podskoczyła lekko powyżej 1,06. Dopiero dziś przed południem kurs dolara umocnił się i powrócił do poziomu 1,0580. Nastroje poprawiła natomiast dzisiejsza publikacja raportu ADP, który zawiera szacunkowe dane dotyczące rynku pracy w USA. Jest ważnym wskaźnikiem, który przed piątkowym oficjalnym sprawozdaniem często sugeruje inwestorom, czego mogą się spodziewać, nie zawsze niestety jest zgodny państwowymi danymi. Dziś jego wartość wyniosła 170 tys. wobec prognozowanych 190 tys. Reakcja rynku była na początku umiarkowana, dopiero po chwili nastąpiło umocnienie amerykańskiej waluty.  Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,05 USD.

Napięcie przed posiedzeniem EBC rośnie

Na lokalnym podwórku bez zmian. Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe pozostawiła na tym samym poziomie. Kurs euro był dziś w miarę stabilny do godzin popołudniowych, zanotowano jedynie chwilowe wahania, które jednak cały czas były zachowane w rejonie 4,27 – 4,28. Przed godziną 14 nastąpił spadek w okolice 4,26. Przyczyną tego były najprawdopodobniej szacunkowe dane dotyczące inflacji HICP, która wzrosła jedynie o 0,1 %. Napięcie związane z jutrzejszym posiedzeniem EBC rośnie. Wyraźnie widać to po wczorajszym umocnieniu wspólnej waluty oraz dzisiejszym osłabieniu. Inwestorzy widać niecierpliwią się. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,27 PLN.

Dolar raz w dół, raz w górę, ale nadal silny

Silniejsze wahania niż zwykle zostały dziś zanotowane na parze USD/PLN. Początek dnia był stabilny, natomiast bliżej południa rozpoczęły się silniejsze skoki i spadki. Najpierw dolar osłabił się do poziomu 4,02. Chwilowe wybicie do 4,04 zanotowano w okolicach południa. Po tym wybiciu przewagę przejął złoty. Dzisiejsze dane makro (raport ADP) mimo, że wykazał wzrost zatrudnienia w pierwszej chwili nie został praktycznie w ogóle zauważony przez uczestników rynku. Większość z nich całą swoją uwagę skupiło na wystąpieniu publicznym przewodniczącej Rezerwy Federalnej J. Yellen. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,03 PLN.

Frank szwajcarski nadal wysoko

Dzisiejsza sesja na parze CHF/PLN należała do umiarkowanie stabilnych. Jedyny większy skok, który został zanotowany nastąpił w południe, w tym czasie kurs franka wynosił 3,9370. Umocnienie szwajcarskiej waluty spowodowała informacja o słabszej wartości inflacji HICP w Strefie Euro. CHF bardzo silnie reaguje w ostatnich dniach na sygnały napływające z lokalnego rynku. Największych wahań możemy spodziewać się w kolejnych dwóch dniach, które będą najważniejsze w tym miesiącu. Średni kurs franka podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

02.12.2015 14:53
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000