KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

500 na plus czy na minus?

Wydane dotychczas 7 mld złotych na program 500+ na pewno w znacznym stopniu przyczyniło się do finansowego wsparcia wielu rodzin. Czy jednak sztandarowy projekt PiSu przyczyni się do oczekiwanego wzrostu Read more
Imigranci zarobkowi

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Sytuacja na polskim rynku pracy prezentuje się budująco, jednak… nie dla pracodawców. Problem z pozyskaniem pracowników przekłada się na wzrost płac. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że średnie wynagrodzenie Read more

Komentarz walutowy 20.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zapowiada się ciekawy tydzień na rynku walutowym. Grecja do piątku musi dostosować się do unijnych dyrektyw, jeśli chce otrzymać pomoc finansową. Jej sytuacja w dniu dzisiejszym miała duży wpływ, przede wszystkim na notowania głównej pary walutowej oraz na relację naszej waluty do euro. Złotówka utrzymała stabilny poziom jedynie w stosunku do dolara.

Grecki tydzień

Do spotkania Eurogrupy w Rydze pozostało pięć dni. Tyle czasu ma Grecja na przekonanie Komisji Europejskiej, że warto wypłacić jej ostatnią transzę pomocy finansowej w wysokości 7,2mld euro. KE nie do końca jednak jest zadowolona z postępów w negocjacjach. W ostatnich dniach nabrały one większego tempa, ale do osiągnięcia celu (akceptowalnego planu reform gospodarczych w Grecji) jeszcze daleko.

Na poniedziałek nie zaplanowano żadnych ważniejszych publikacji makroekonomicznych, które mogłyby wpłynąć na główną parę walutową. Rynek w dniu dzisiejszym wyceniał dolara średnio na 1,07 euro.

Wahania pary EUR/PLN

Handel na rynku walutowym był dzisiaj niestabilny zwłaszcza na parze EUR/PLN. Przebieg porannej sesji był spokojny tylko do godzin przedpołudniowych. Potem zanotowano spadek z poziomu 4,0201 do 3,9896. Średnia wartość EUR dziś to 3,99 PLN. Dla relacji złotówki z euro znaczące były wahania EUR/USD, których losy są zależne w tym tygodniu głównie od wydarzeń związanych z Grecją. Większość odczytów danych makro dla Polski, które mogą mieć duży wpływ na naszą walutę poznamy w godzinach popołudniowych. Będzie to m.in. raport o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej oraz wyniki sprzedaży detalicznej. Notowania polskiej waluty będą uzależnione w tym tygodniu od czynników zarówno lokalnych jak i światowych.

Stabilna złotówka

Na początku tygodnia para USD/PLN poruszała się w przedziale 3,7159 – 3,7340. Osłabiony dolar próbował się wybić, jednak brak sprzyjających czynników skutecznie mu to uniemożliwiał. Z pewnością jest to szansa na dalsze umocnienie się złotego.

Wzloty i spadki na franku szwajcarskim

Czy należy przejmować się widokiem franka po 3,92 zł? Na pewno wprawiło to w zakłopotanie „frankowiczów”, którzy z niecierpliwością wypatrują raczej spadku wartości tej waluty. Dzisiejsze notowania pary CHF/PLN osiągnęły poziom 3,9234, który był najwyższy od ponad miesiąca. Mimo, iż utrzymał się on tylko przez chwilę na tym poziomie, spowodował zamęt wśród osób śledzących kursy tej pary walutowej. Ważną publikacją dla Szwajcarii będzie czwartkowy raport dotyczący handlu zagranicznego. Inwestorzy szczególną uwagę zwrócą na dane o eksporcie, który jest mocno obciążony przez przewartościowanego CHF. Również piątkowe wystąpienie publiczne szefa SNB Thomsona Jordana będzie istotne dla tej pary walutowej. Na tą chwilę rynek wycenił franka średnio na 3,87 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

20.04.2015 16:23
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000