KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca

Kondycja rynku pracy problemem pracodawców

Rekordowo niska stopa bezrobocia, coraz większa ilość zatrudnionych osób i wzrost płac - takie informacje na temat sytuacji na polskim rynku pracy cieszą, jednak nie wszystkich. Coraz lepsze dane pogłębiają Read more

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?

Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie Read more

Komentarz walutowy 21.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kursy walut zmieniały się dziś pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Miały one największy wpływ na parę EUR/PLN. Nasza waluta osłabiła się tuż przed wyborami również wobec dolara.

 

Falujący kurs dolara

 
Wczorajsze wystąpienie szefowej Rezerwy Federalnej ku zaskoczeniu wielu uczestników rynku walutowego nie poruszało tematów dotyczących gospodarki i polityki monetarnej. W związku z czym kurs dolara jedynie lekko zadrżał. Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze osłabienie amerykańskiej waluty. Para EUR/USD poruszała się w rejonie 1,1334-1,1372. Bardziej znaczące zmiany na tej parze walutowej mogą nastąpić dopiero podczas jutrzejszego handlu na rynku walutowym. Zarówno posiedzenie EBC, jak i publikacja liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych może stanowić czynnik powodujący spore wahania na powyższej parze. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,13 EUR.

Euro poszybowało w górę

 
Polska waluta tuż przed wyborami do parlamentu osłabiła się osiągając poziom 4,27, który ostatni raz widzieliśmy na początku roku. Reakcja na głośną kampanię wyborczą dwóch głównych partii czy realny spadek zainteresowania PLN? Wielu analityków słabość naszej waluty tłumaczyła wieloma czynnikami, zazwyczaj tymi o charakterze politycznym. Zasadniczo rynki wschodzące w ostatnim czasie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem. To była tylko kwestia czasu, kiedy nastąpi silniejszy skok. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.

Osłabienie na parze z dolarem

Wczoraj dołek i górka, dziś zaczęło się od górki, która prawdopodobnie zostanie utrzymana do jutra. Dolar utrzymuje się w tendencji wzrostowej, jednak chwilami pokazuje, że nawet niewielkie czynniki mogą nim zachwiać. Podczas dzisiejszej sesji para USD/PLN przebiła poziom 3,76 otwierając sobie w ten sposób drogę do kolejnych ważnych szczytów. Zmienność na tej parze dyktują głównie czynniki lokalne, przede wszystkim niedzielne wybory do parlamentu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,76 PLN.

Interwencja SNB

Szwajcarski Bank Narodowy obawiając się o wydźwięk decyzji EBC odnośnie programu QE, która prawdopodobnie zostanie podjęta na jutrzejszym spotkaniu, postanowił już dziś wkroczyć na rynek walutowy zanim para CHF/PLN przekroczyła wartość 3,94. Dzięki interwencji SNB udało się zbić kurs franka do poziomu 3,92. W ostatnim tygodniu przed wyborami polscy kredytobiorcy ze szczególną uwagą przyglądają się kursowi franka. Na parze CHF/PLN próbowała wykreować się tendencja wzrostowa. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

21.10.2015 14:51
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000