KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more
jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Komentarz walutowy 22.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek walutowy w tym tygodniu będzie otoczony publikacjami makroekonomicznymi. Nie da się również zapomnieć o greckiej telenoweli w tle, która dziś będzie mieć swój szczególny odcinek – kto wie może najważniejszy.

Pary walutowe mocno wahały się podczas dzisiejszej sesji za sprawą spekulacji inwestorów na temat porozumienia, nad którym będą debatować przywódcy państw UE podczas zwołanego przez Donalda Tuska specjalnego szczytu w Brukseli.

 

Czy to będzie spotkanie ostatniej szansy?

Dziś w nocy wierzyciele Grecji – Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Unia Europejska i Europejski Bank Centralny – otrzymali od rządu w Atenach nowe propozycje reform gospodarczych. Mają one stanowić nowy grunt, na którym będzie budowana droga do osiągnięcia porozumienia. Sytuacja finansowa Greków pogarsza się z dnia na dzień, o czym świadczą raporty o masowych wypłatach oszczędności z kont bankowych. Rynek finansowy nie pozostał dziś obojętny na powyższą informację. Do wieczornego szczytu Strefy Euro liczne spekulacje będą kierować ruchem par walutowych. Notowania EUR/USD utrzymywały się dziś na poziomie 1,13. Puste kalendarium wydarzeń makroekonomicznych spowodowało, że cała uwaga inwestorów była skupiona na Brukseli, gdzie  o godzinie 19 rozpocznie się spotkanie ostatniej szansy dla Grecji. Średnia wartość dolara wyniosła podczas dzisiejszej sesji 1,13 euro.

 

Euro mocne

Nierozwiązane do tej pory problemy finansowe Ateńczyków wpływają niekorzystnie na naszą walutę. Na umocnienie złotówki na parze z euro w najbliższym czasie raczej nie ma co liczyć. Wspólna waluta mimo dzisiejszego spadku do wartości 4,16 w dalszym ciągu utrzymuje dużą przewagę. Ciężko przewidzieć kiedy mogą nastąpić jakieś zmiany na trwającym od końca kwietnia trendzie zwyżkowym. Wydaje się, że euro jest odporne na spekulacje rynku i analizie poddaje tylko pewne informacje. W związku z powyższym tegoroczne wakacje mogą okazać się droższe niż zakładaliśmy w kwietniu, kiedy jedno euro kosztowało niecałe 4 PLN. Jeśli wybieracie się na urlop do państw należących do Strefy Euro lepiej już pomyśleć o wymianie waluty, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem do końca czerwca notowania pary EUR/PLN mogą pójść jeszcze w górę. Średnia wartość EUR podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,16 PLN.

 

Wahania na parze USD/PLN

Dzisiejsze notowanie pary USD/PLN charakteryzowało się dużą zmiennością. Dolar próbował powrócić do zeszłotygodniowego maximum, którym był poziom 3,70. Dziś jednak najwyższa jego wartość wyniosła 3,68. Zawirowania na tej parze walutowej są ściśle skorelowane z główną parą EUR/USD. Większych zmian na rynku walutowym możemy spodziewać się podczas jutrzejszej sesji. Zarówno dla państw UE, jak i USA zostały zaplanowane odczyty indeksów PMI, które są bardzo ważnym wskaźnikiem obrazującym aktywność poszczególnych sektorów gospodarczych. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,66 PLN.

 

Grecja wpływa na franka szwajcarskiego

Piątkowy skok powyżej 4,00 na parze CHF/PLN na szczęście jest już za nami. Podczas dzisiejszej sesji frank szwajcarski spadł na chwilę do wartości 3,97. Notowania tej pary walutowej były obarczone dużym ryzykiem wahań w związku z zaostrzeniem się niepokoju wśród inwestorów, którzy wyczekują informacji na temat kompromisu Grecji z wierzycielami. Jeśli dzisiejsze spotkanie przywódców UE nie przyniesie porozumienia z rządem Tsiprasa to bardzo możliwe, że przedział w którym do tej pory poruszał się frank szwajcarski przeniesie się powyżej wartości 4,00 PLN. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość CHF wyniosła 3,98 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

22.06.2015 15:00
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!