KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Read more
NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego Read more

Komentarz walutowy 23.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Podczas czwartkowego handlu na rynku walutowym dało się zauważyć silne napięcie panujące wśród inwestorów. Kursy głównych par walutowych były bardzo zmienne, za sprawą unijnych potyczek z Grecją. Punkt kulminacyjny jakim jest jutrzejsze spotkanie ministrów finansów Strefy Euro na pewno przyniesie wiele emocji, które nie pozostaną bez echa.

Frank szwajcarski w dół, ale nie na długo

Pod koniec wczorajszej sesji frank zanotował spadek do poziomu 3,8205. Było to spowodowane zmianą zasad dotyczących stosowania ujemnej stopy oprocentowania depozytów gotówkowych niektórych instytucji, wprowadzoną przez SNB oraz ograniczeniem ilości instytucji nią objętych. Bez zmian pozostają jedynie środki administracji federalnej oraz fundusze systemu świadczeń socjalnych. Dziś kurs pary CHF/PLN tylko na początku sesji utrzymywał się na niskim poziomie. Po publikacji danych dotyczących handlu zagranicznego, które okazały się pomyślne dla franka, kurs podskoczył z 3,8327 do wartości 3,8668. Czy szczęście osób posiadających kredyt hipoteczny w tej walucie było tylko chwilowe? Czy może jest to zapowiedź dłuższego spadku długotrwale przewartościowanego franka? Dowiemy się więcej z jutrzejszego wystąpienia szefa SNB Thomasa Jordana. Średnia wartość franka w dniu dzisiejszym to 3,85 PLN.

Greckie problemy pośrednim wsparciem dolara

Dzisiejsza sesja pary EUR/USD miała bardzo zmienny przebieg. Ponownie próbowała zbliżyć się do poziomu 1,05. Zakończyło się to jednak fiaskiem, ponieważ kurs powrócił do wartości 1,072. Chwilowe umocnienia dolara w ostatnich dniach miały ścisły związek z napięciem panującym na rynku europejskim. Koniec kwietnia oraz początek maja są kluczowymi terminami dla zmagającej się z problemami finansowymi Grecji. Dodatkowym czynnikiem osłabiającym wspólną walutę, są ostatnie pogłoski o odebraniu greckim bankom możliwości korzystania z tzw. awaryjnych pożyczek ELA, które do tej pory były dużym wsparciem dla mocno zadłużonych ateńczyków. Wiele rzeczy zależy od jutrzejszego posiedzenia w Rydze. W oczekiwaniu na to wydarzenie dzisiejszy kurs EUR/USD osiągnął w godzinach popołudniowych poziom 1,0764.

Złotówka stabilna

Złotówka utrzymała się poniżej poziomu 4,00 do godzin przedpołudniowych, a później poruszała się na granicy tej wartości. Od poniedziałku obserwujemy najniższą cenę za euro od ponad czterech lat. Umocnienie złotówki potrwa na pewno do czasu rozwiązania się kłopotów finansowych Grecji. Nie zapowiada się aby było to prędko, mimo że negocjacje z Komisją Europejską z dnia na dzień nabierają tempa. Brak porozumienia jest prawdopodobny, ponieważ grecki rząd nadal upiera się przy swoich racjach. Średnia wartość, którą w czwartek trzeba było zapłacić za euro to 4,00 PLN.

Umocnienie dolara

W ostatnich dniach relacja złotówki do dolara była oparta o mocne wahania kursu. Skoki na tej parze dokonywały się do tej pory w przedziale 3,6975 – 3,7430. Czwartek okazał się przełomowy dla dolara, który umocnił się osiągając poziom 3,7460 – najwyższy od tygodnia. Mimo, iż amerykańska waluta nie utrzymała tej wartości, może to świadczyć o podjęciu kolejnej próby wybicia się do nowego maksimum jakim jest 3,80. Nastroje inwestorów jednak są tak zmienne, że ciężko jest przewidzieć ich ruchy. Dopóki sytuacja gospodarcza Grecji się nie ustabilizuje będą trwały przepychanki złotówki z dolarem.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.04.2015 16:00
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000