KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, speedway best pairs 2018, relacja, Ekantor.pl, Ekantor.pl Team

Ekantor.pl Team na Speedway Best Pairs – zobacz relację!

25 marca Ekantor.pl Team zmierzył się na toruńskiej Motoarenie podczas pierwszej rundy cyklu Speedway Best Pairs. W składzie drużyny znaleźli się Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i Grzegorz Zengota. Zobacz relację Read more
spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, Read more

Komentarz walutowy 23.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Handel na rynku walutowym charakteryzował się dziś dużą zmiennością, głównie za sprawa spekulacji inwestorów. Zaplanowane na dziś odczyty indeksów PMI zostały przesunięte na jutro, w związku z czym większych zmian w kursach możemy spodziewać się na koniec tygodnia.

 

Dolar dalej czeka na sygnał

Wczorajszy raport dotyczący sprzedaży domów na rynku wtórnym, który wykazał większą ilość przetargów na te nieruchomości niż prognozowano, umocnił dolara tylko chwilowo. Dzisiejsze notowania pary EUR/USD poruszały się w przedziale 1,0920 – 1.1010, ale z naciskiem na deprecjację amerykańskiej waluty. Rynek finansowy wydaje się, że przyjął i zaakceptował informacje o zmianach w polityce monetarnej USA, co powinno wspierać USD a tutaj okazuje się, że „zielony” ma problem z powrotem do wartości 1,08. Przełożony na jutro odczyt danych PMI dla przemysłu może jednak odwrócić tę sytuację. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,10 EUR.

 

Euro dziś lekko w górę

Para EUR/PLN podczas poprzednich sesji – jak również dzisiejszej – próbowała w końcu ustabilizować się dzięki chwilowemu wyciszeniu kryzysu w Grecji. Mimo optymistycznej wartości stopy bezrobocia w Polsce, która zmniejszyła się o 0,1% nie wpłynęła na umocnienie złotówki. Spore wahania, które były widoczne podczas ostatnich notowań sygnalizują zbliżającą się zmianę w trendzie, a raczej próbę określenia jego kierunku. Piątkowa publikacja indeksu PMI dla krajów UE jak i USA może wywołać dużą zmienność na rynku walutowym, na co już od początku tego tygodnia przygotowują się inwestorzy. Euro zostało dziś średnio wycenione na 4,11 PLN.

 

Złotówka mocniejsza od dolara, ale nie na długo

Polska waluta na parze z dolarem kontynuowała dziś rajd w dół. Podczas sesji wartość dolara spadła chwilowo nawet do 3,73, a następnie odbiła do 3,75. Nie zapowiada się jednak, aby potrwało to długo. Złoty w najbliższym czasie prawdopodobnie nie umocni się bardziej ze względu na wyczekiwaną przez wielu inwestorów podwyżkę stóp procentowych w USA, która blokuje możliwość aprecjacji walut należących do rynków wschodzących. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,75 PLN.

 

Kiedy frank szwajcarski będzie tańszy?

Notowania pary CHF/PLN w godzinach porannych dotarły do poziomu 3,9087, niestety utrzymały się tylko kilka kwadransów. Przed południem na wykresach gościła już wartość 3,93. Dość duże wahania towarzyszyły dziś powyższej parze za sprawą czynników napływających z szerokiego rynku. Jak widzimy jest nadzieja na spadek wartości szwajcarskiej waluty. W najbliższym czasie bardzo prawdopodobne jest pojawienie się chwilowej korekty w górę, po której nastąpi dalsza deprecjacja CHF. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,91 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

23.07.2015 15:22
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000