KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ekantor.pl-blockchain-co to jest- kryptowaluty-

Blockchain – co to jest?

Dynamiczny rozwój kryptowalut śledzi coraz więcej osób. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie technologie ożywiają wirtualne pieniądze oraz jak wielki wpływ mogą mieć one na życie przeciętnego zjadacza chleba. Read more
Donald Trump, Hillary Clinton

Dolar w obliczu wyborów prezydenckich. Można spodziewać się wahań kursów

Jeżeli wśród analityków i inwestorów znajdowały się osoby uważające, że wpływ wyborów prezydenckich na rynek finansowy będzie nieznaczny, to wydarzenia z ubiegłego tygodnia najprawdopodobniej przyczyniły się do zrewidowania Read more

Komentarz walutowy 24.06.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Koniec greckiej telenoweli jest bliski, ale nerwowa atmosfera na rynku walutowym trwa nadal. Podczas dzisiejszego spotkania Eurogrupy może zostać sporządzona wstępna umowa porozumiewawcza z Grecją. Inwestorzy czekają przede wszystkim na te informacje.

W cieniu pozostał słabszy wynik niemieckiego indeksu IFO oraz spadek stopy bezrobocia w Polsce.

 

Czy dojdzie do podpisania porozumienia?

Od poniedziałku obserwujemy spadek na parze EUR/USD w związku z utrzymującym się napięciem na rynku finansowym. Wczorajszy odczyt indeksu PMI dla przemysłu był nieco lepszy od prognozowanego co chwilowo umocniło dolara. Podczas dzisiejszej sesji było widoczne wyhamowanie, a nawet ruch w górę powyżej 1,12. Dziś o godzinie 18 druga część spotkania Eurogrupy, podczas którego może dojść do zawarcia wstępnego porozumienia. Grecki rząd w końcu zaproponował taki plan reform gospodarczych, który jest zadowalający zarówno dla MFW, UE jak i EBC. Jest to duży krok do przodu w trwających od kilku miesięcy negocjacjach. Pozostało jeszcze dużo do zrobienia, a czas kończy się już za tydzień. Ateński rząd musi się maksymalnie zmobilizować a przede wszystkim zjednoczyć, jeśli chce otrzymać kolejną transzę pomocy finansowej, bez której – jest bardziej niż pewne –  zbankrutuje. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 euro.

 

Dane makro wspierają złotówkę

Para EUR/PLN bardzo powoli przesuwa się w dół. Tydzień rozpoczynaliśmy od wartości powyżej 4,17 dziś mieliśmy 4,16 a momentami nawet 4,15. Pojawienie się optymizmu w związku z możliwym podpisaniem przez UE i towarzyszy porozumienia z Grecją wspiera naszą walutę. Dodatkową pomocą na pewno była dziś informacja o zmniejszeniu się stopy bezrobocia z 11,2% do 10,8%. Niemiecki indeks IFO obrazujący nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców spadł do wartości 107,4 co raczej nie było wsparciem dla europejskiej waluty. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,15 PLN.

 

Dolar raz w dół, raz w górę

Wczorajsze umocnienie dolara okazało się pierwszą próbą wybicia. Dzisiejsze notowania USD/PLN na początku kierowały się bardziej w stronę wartości 3,69 a przed południem nastąpiło odbicie do prawie 3,72. Ta duża zmienność na rynku walutowym z pewnością utrzyma się do momentu rozstrzygnięcia problemów finansowych Grecji, które cały czas stanowią temat numer jeden wśród inwestorów. Możliwe, że ich uwagę na chwilę odwróci publikacja finalnej wartości PKB dla USA, którą poznamy po południu. Wzmocnienie dolara może nastąpić w momencie, gdy wynik będzie powyżej zera – inne wartości większego wpływu na amerykańską walutę mieć nie będą. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym dolara średnio wyceniono na 3,71 PLN.

 

Greckie porozumienie nadzieją na spadek franka

Frank szwajcarski utrzymywał się relatywnie stabilnie podczas dzisiejszej sesji. Notowania pary CHF/PLN poruszają się od pewnego czasu blisko bariery psychologicznej 4,00 która w tym miesiącu już parę razy została przekroczona. Na reakcję ze strony szefa SNB Thomasa Jordana nie ma co liczyć, ponieważ sytuacja gospodarcza Szwajcarii wg niego jest dobra, a utrzymująca się aprecjacja franka jej nie szkodzi. W związku z tym najszybszy spadek wartości CHF jest możliwy dopiero wtedy, gdy Grecja zawrze porozumienie ze swoimi kredytodawcami. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,98 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

24.06.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000