KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym Read more
oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more

Komentarz walutowy 24.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ubogi w wydarzenia gospodarcze środowy kalendarz sprzyja rynkowemu zastojowi. Na gwałtowniejsze ruchy walut najprawdopodobniej będzie trzeba czekać do piątkowego wystąpienia prezes Fed. Ton wypowiedzi Janet Yellen może przybliżyć lub oddalić perspektywę podwyżki stóp procentowych w USA.

 

Zmiana nastawienia wewnątrz Fed

Wczorajsze, silne dane dotyczące sprzedaży nowych domów w USA, zostały odebrane przez inwestorów jako oznaka dobrej kondycji amerykańskiej gospodarki, co zwiększyło nadzieję na podwyżkę stóp. Zaowocowało to umocnieniem dolara, który dodatkowo został wsparty informacjami o zmianie nastawienia w poszczególnych oddziałach Fed. Za zacieśnieniem polityki opowiada się już 8 z 12 regionalnych oddziałów, jednak najważniejsze zdanie -należące do Janet Yellen- rynek pozna najwcześniej w piątek. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Rynek czeka na piątek

Osłabienie euro w parze z dolarem przyczyniło się do odbicia polskiej waluty, jednak jeszcze wczoraj wieczorem wzrost ten został skorygowany. Dziś rynek poznał dane na temat finalnego PKB w Niemczech, które okazały się być zgodne z oczekiwaniami i nie spowodowały silnych ruchów pomiędzy euro, a złotym. W najbliższych dniach dystans pomiędzy tymi walutami może zależeć od informacji płynących zza oceanu. W przypadku, gdy piątkowa wypowiedź prezes Fed oddali perspektywę podwyżek, można się będzie spodziewać wzrostu notowań europejskiej waluty, której średnia wartość wyniosła dziś 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Oczekiwania wobec Fed

Rosnące oczekiwania wobec zaplanowanego na koniec tygodnia sympozjum bankierów, na którym przemówi prezes Fed Janet Yellen, znajdują odzwierciedlenie w kursie dolara. Choć dzisiejsze dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce potwierdziły wcześniejsze prognozy i pokazały spadek w porównaniu do ubiegłego miesiąca, to nie zdołały one zmienić toru obranego dziś przez polską walutę. Złoty nadal pozostaje pod silnym wpływem globalnych czynników, a średnia wartość dolara osiągnęła dziś 3,82 PLN.
USA/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Stabilizacja pomiędzy CHF/PLN

Od wczoraj sytuację pomiędzy frankiem szwajcarskim, a złotym można uznać za względnie ustabilizowaną. Brak lokalnych danych, mogących wpłynąć na tę parę sprawia, że pozostają one wrażliwe na światowe nastroje. Mimo panującego na rynku marazmu PLN udaje się utrzymać wypracowany wcześniej poziom poniżej bariery 4,00, który jest zasługą między innymi nowego projektu ustawy frankowej. Średni kurs franka wyniósł więc dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Aprecjacja funta trwa

Funt od poniedziałku skrupulatnie próbuje odbudować swoją pozycję na rynku walutowym. Sprzyjają mu korzystne odczyty odnoszące się do krajowej gospodarki po podjęciu decyzji o opuszczeniu struktur UE. Wbrew wcześniejszym prognozom dane makro okazują się być dobre, a to może odsunąć decyzję o ponownym obniżeniu stóp procentowych przez BoE. Dziś średni kurs funta wyniósł 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.08.2016 15:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000