KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem ... Czytaj całość

Repolonizacja banków. Czy są powody do obaw?

W 2015 roku banki komercyjne funkcjonujące w Polsce wypracowały zysk w wysokości 12 056,8 mln złotych, jednak duża część tej kwoty trafi w ramach dywidendy do zagranicznych akcjonariuszy. ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 25.03.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środek tygodnia przynosi zmniejszenie nacisku na dolara, dzięki umocnieniu się euro. Para EUR/PLN kontynuuje wzrost. Unormowanie się sytuacji na rynku walutowym możemy zawdzięczać pomyślnym danym napływającym w ostatnich dniach zarówno z USA jak i Europy.


Powolny wzrost USD

Wczorajszy odczyt inflacji w Stanach Zjednoczonych przyniósł parze EUR/USD chwilowy skok do poziomu 1,1008. Dane za luty dotyczące wskaźnika CPI, który mówi nam o zmienności cen dóbr i usług konsumenckich znalazł się na poziomie 0,00%, co oznaczać może powolne pożegnanie deflacji, gdyż o 0,01% poprawił się on względem poprzedniego miesiąca. Inflacja bazowa natomiast wyniosła 1,7%. Dokładając jeszcze do tych optymistycznych wartości równie pozytywny wzrost wskaźnika PMI, który osiągnął poziom 55,3 pkt. możemy liczyć w dniu dzisiejszym na wzmożone zainteresowanie dolarem. Trend wzrostowy jest widoczny od godzin porannych. O 12 za dolara trzeba było już zapłacić 1,0981 euro. Dalsze umocnienie USD może przynieść zaplanowane na dziś kolejne wystąpienie przedstawiciela Fedu. Tym razem głos zabierze Charles Evans z Chicago. Czeka nas również kilka ważnych odczytów danych makroekonomicznych z USA, m.in. będzie to raport o zamówieniach w przemyśle.

 

Indeks IFO podnosi euro na duchu

Kurs euro od rana był bardzo zmienny jednak odczyt indeksu IFO dla Niemiec, który wzrósł do 107,9 pkt. z poziomu 106,8 pkt. umocniła wspólną walutę. Na tą chwilę para EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,0945. IFO a właściwie indeks klimatu gospodarczego publikowany przez Instytut Badań nad Gospodarką z siedzibą w Monachium jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o stanie niemieckiej gospodarki. Dobre wiadomości z rynku europejskiego w krótkiej perspektywie czasu mogą utrzymać EUR w takiej cenie. Silny wpływ na notowania tej pary mają jednak w dalszym ciągu problemy Grecji oraz trwający program QE. Również nieustający konflikt na Ukrainie może powodować niespodziewane tąpnięcia na rynku walutowym.

 

Dobry dzień dla złotówki

Dzisiejszy dzień dla złotówki możemy zaliczyć do udanych. Zarówno w parze EUR/PLN jak i USD/PLN nasza waluta umocniła się. Rynek wycenił naszą walutę w tym momencie na 4,085 PLN za euro i 3,719 PLN za dolara. Jeśli na rynku światowym w dalszym ciągu utrzyma się fala dobrych wieści to nasza waluta tylko na tym zyska. Rynki wschodzące, do których możemy również zaliczyć polski korzystają z chwilowej bierności komitetu Fedu. Dopóki nie poczyni on żadnych kroków względem stóp procentowych to kapitał będzie lokowany w takich gospodarkach jak nasza. Na razie wypowiedzi członków Fedu nie są jednoznaczne.

 

Co z tym frankiem?

Szwajcarska waluta po wczorajszym gwałtownym skoku do poziomu 3,9407 od otwarcia dzisiejszej sesji cały czas spada na wartości. Popołudniu trzeba było już zapłacić 3,879 PLN za franka. Takie zawirowania na tej parze walutowej przynoszą wiele emocji frankowiczom. Pozostający biernie do tej pory Narodowy Bank Szwajcarski po dzisiejszych notowaniach być może będzie zmuszony do poczynienia jakichś konkretnych kroków zwłaszcza, że optymistyczne wiadomości dla euro i dolara w końcu wpłyną i na CHF.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.03.2015 16:00
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000