KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kredyt w obcej walucie i ekantor

Ekantory a kredyty walutowe

Czy opłacalne jest zaciągnięcie kredytu walutowego i spłacanie go przy pośrednictwie ekantorów? Rosnące zainteresowanie klientów zarówno tego rodzaju kredytami, jak i ekantorami jednoznacznie wskazuje że tak. Dowiedzcie się dlaczego. Samodzielne Read more
RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more

Komentarz walutowy 25.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nerwowość rynku wycisza się, jednak pozycja dolara utrzymuje się na dwóch solidnych filarach. Jednym z nich są oczekiwania wobec grudniowej decyzji Fed, drugim – malejące szanse Donalda Trumpa w wyborach. Z poprawy nastrojów udaje się skorzystać ryzykownym walutom.

 

Cisza przed burzą

Zwiększa się prawdopodobieństwo zacieśniania polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, które wspierane jest wypowiedziami członków Rezerwy Federalnej. Malejące przekonanie o zwycięstwie kandydata Republikanów, stanowiącego pewną niepewność na rynku finansowym, także sprzyja utrzymaniu oczekiwań, co do grudniowych podwyżek stóp procentowych. Z kolei na europejskich rynkach widać poprawę nastrojów wynikającą z publikacji indeksów PMI. Wykazały one przyśpieszenie tempa rozwoju zarówno w sektorze przemysłu, jak i usług. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,08 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wyhamowanie spadku złotego

Wczorajsze odczyty indeksów PMI w Strefie Euro, wsparte danymi z takich gospodarek, jak Niemcy i Francja, pozytywnie zaskoczyły inwestorów i spowodowały zmniejszenie awersji do ryzykownych walut. Skorzystał z tego polski złoty, który odnotował wzrost względem euro. Dzisiejszy kalendarz danych makroekonomicznych przyniósł informacje na temat nastrojów panujących wśród niemieckich przedsiębiorców, które również okazały się lepsze od oczekiwań. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar wycisza aprecjację

Wsparcie, które otrzymała polska waluta w związku ze stabilizacją rynkowych emocji, odzwierciedliło się również w jej notowaniach względem amerykańskiego dolara. Można się jednak spodziewać, że dolar umocni się jeszcze przed grudniowym posiedzeniem FOMC w sprawie stóp procentowych. Dodatkową pomoc złotemu przyniósł dzisiejszy wskaźnik stopy bezrobocia. Odnotował on spadek w stosunku do ubiegłego miesiąca na poziomie 0,2%.  W związku z powyższym średnia wartość kursu dolara wyniosła dziś 3,95 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank oddala się od bariery

Dzisiejsze umocnienie złotego związane jest przede wszystkim z globalnymi nastrojami panującymi obecnie na rynku walutowym. Mimo, że odczyty dotyczące stopy bezrobocia w Polsce pozytywnie zaskoczyły, to ich wpływ na notowania był niewielki. Tym bardziej, że ostatnie dane z krajowej gospodarki nie dawały powodów do radości, w związku z czym pojawiły się słowa o ewentualnej reakcji ze strony RPP. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt ponownie osłabiony

Funt zawędrował w dół w parze ze złotym, co związane jest przede wszystkim ze wzmocnieniem, jakie uzyskały dziś ryzykowne waluty. Po południu inwestorzy będą obserwować wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Careya. Można się jednak spodziewać, że większe zainteresowanie wzbudzą jutrzejsze dane z Wielkiej Brytanii, czyli wstępne PKB oraz wynik sprzedaży detalicznej. Mogą one wykazać jak wielka jest siła oddziaływania Brexitu na gospodarkę tego kraju. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,83 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.10.2016 15:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000