KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szkoci, Szkocja, kilt, tradycja, mandat, prawo, Ekantor.pl

Czego nie warto robić za granicą? 10 zachowań, za które grozi wysoki mandat

Nie jest złym pomysłem zapoznanie się z obyczajami danego kraju przed jego odwiedzeniem. Może się bowiem zdarzyć, że niewiele znaczący w ojczyźnie gest za granicą zostanie surowo ukarany mandatem.   Read more
waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC Read more

Komentarz walutowy 26.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja przebiega w atmosferze wyczekiwania na jutrzejszą decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Dziś po południu zostaną opublikowane ważne dane z USA, jednak nie powinny one wywołać silnych ruchów na rynku walutowym.

 

Oddech dla euro
Wczorajsze, optymistyczne informacje dotyczące nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców wsparły nieznacznie euro względem amerykańskiej waluty.  Mimo, że jeszcze dziś po południu poznamy ważne dane z USA  odnośnie rynku nieruchomości, zaufania wśród konsumentów, a także wstępnego indeksu PMI dla usług, to raczej nie należy się spodziewać by przed jutrzejszym odczytem wpłynęły one na dystans w tej parze. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Silny PLN
Dobry początek tygodnia dla polskiej waluty jest kontynuacją trendu z zeszłego tygodnia. Dodatkowo złoty został wzmocniony wczoraj danymi o stopie bezrobocia, natomiast przedstawiony dziś wskaźnik informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce oscyluje wokół tej samej wartości, co w zeszłym miesiącu, a to świadczy o stabilizacji tempa rozwoju gospodarczego. Wobec powyższego średni kurs euro wyniósł dziś 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Wyciszenie nastrojów
Po piątkowym umocnieniu amerykańskiej waluty, relacja pomiędzy dolarem a złotówką została ustabilizowana. Inwestorzy będą, co prawda śledzić wyniki dzisiejszych publikacji w USA, jednak ich nastroje uzależnione są od decyzji FOMC. Nie bez znaczenia dla tej pary, w najbliższych dniach, mogą okazać się również zmiany zachodzące w Polsce. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,96 USD.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wyczekiwanie na ustawy
Uspokojenie emocji widoczne jest dziś w parze z frankiem szwajcarskim, gdzie nastąpiła silna aprecjacja złotego. Utrzymanie dystansu może okazać się jednak trudnym zadaniem dla polskiej waluty, która wyczekuje decyzji w sprawie kredytów we franku oraz dalszego rozwoju wydarzeń związanych z ustawą obniżającą wiek emerytalny. Dziś frank osiągnął średnią wartość 4,00PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt bez zmian
Na ważne odczyty dotyczące Wielkie Brytanii inwestorzy muszą poczekać do jutra, kiedy to zostaną opublikowane wstępne dane dotyczące PKB, a także sprzedaży detalicznej. Ważne dla funta okażą się również sierpniowe decyzje BoE. Ostatnie wydarzenia w tym kraju sprawiły, że rynkowe prawdopodobieństwo odnośnie luzowania polityki pieniężnej zwiększa się. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.07.2016 15:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000