KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more
visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more

Komentarz walutowy 26.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Sytuacja na rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji ustabilizowała się. Para EUR/USD powróciła do wartości sprzed poniedziałkowego krachu na chińskiej giełdzie. Spore wahania można było zaobserwować na parze EUR/PLN.

 

Amerykańska waluta wraca gry

 
Wczorajsze posunięcie Ludowego Banku Chin ustabilizowało sytuację na rynku. Główna para walutowa kierowała się podczas dzisiejszej sesji w stronę poziomu 1,13. To czy uda osiągnąć się tę wartość, zależy od tego jak szybko wahania na rynku akcji uspokoją się. Gdyby indeks PMI dla usług był lepszy albo przynajmniej zgodny z oczekiwaniami aprecjacja dolara postępowałaby szybciej. Być może dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku wesprą amerykańską walutę. Sytuacja na rynku surowców niestety nie poprawiła się. W dalszym ciągu notowania złota i miedzi szły w dół, jedynie ropa naftowa wyhamowała i jej średnia cena za baryłkę wyniosła dziś 43 dolary. Średnia wartość USD wyniosła dziś 1,14 EUR.

Atmosfera na globalnym rynku nie pozwala umocnić się PLN

Duża nerwowość na rynku walutowym oraz podejmowanie przez inwestorów ryzykownych decyzji nie sprzyjało naszej walucie. Euro oscylowało dziś na granicy 4,22-4,24. Póki sytuacja na rynku ogólnoświatowym nie ustabilizuje się, PLN będzie tracić do większości walut. W całej ten mglistej atmosferze nie pozwala o sobie zapomnieć Grecja. Po odejściu premiera Tsiprasa ateński rząd boryka się z próbą ustanowienia nowego rządu. W mediach pojawiały się nawet doniesienia o przedwczesnych wyborach, które mogą się odbyć już we wrześniu. W świetle tych wydarzeń handel na rynku walutowym był bardzo burzliwy. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła 4,22 PLN. Jest to doby moment na jej wymianę zwłaszcza dla osób pracujących za granicą.

USD odrabia straty

Dolar amerykański potrafi wyjść cało z opresji nawet w trudnych sytuacjach. Dzisiejsza sesja zdecydowanie należała do USD. Sesję rozpoczęliśmy od wartości 3,66 a w godzinach popołudniowych byliśmy już blisko 3,71. Mimo relatywnie szybkiego odrobienia strat na parze USD/PLN Fed będzie miał nie lada problem w podjęciu decyzji. Coraz więcej analityków zakłada, że na wrześniowym posiedzeniu Rezerwy Federalne podejmą decyzję, ale o odłożeniu na późniejszy termin podwyżki stóp procentowych. Jedno jest pewne – ścisłej obserwacji i analizie podlegać będą dane makro zaplanowane na nadchodzące dni. Średnia wartość dolara wyniosła 3,70 PLN.

Drogi CHF

Wzrost franka na parze ze złotówką był dziś pochodną spadku na parze EUR/CHF. PLN nie ma szans na umocnienie się wobec CHF, dopóki nerwowa atmosfera na rynku nie opadnie. Analizując notowania pary CHF/PLN z dłuższej perspektywy czasu w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie spadkowym. Jeśli jutrzejsze dane dotyczące produkcji i zamówień przemysłowych będą w dalszym ciągu ujemne, jest szansa na umocnienie się złotówki. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

26.08.2015 15:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000