KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more
Złoty. NBP

Rada Polityki Pieniężnej – czym jest i jakie ma kompetencje?

Jej działania wywołują emocje wyłącznie u wąskiej grupy zainteresowanych specjalistów chociaż ma wpływ, pośrednio lub wprost, na życie wszystkich Polaków. Czym tak naprawdę jest mityczna Rada Polityki Pieniężnej?   Read more

Komentarz walutowy 27.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajszej debata pomiędzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem nie okazała się być rozstrzygającą i nie padły na niej słowa, mogące przekonać tych nieprzekonanych. Nastroje na rynku walutowym pozostały bez zmian. W głównej parze walutowej widoczna jest stabilizacja, natomiast złotówka odnotowała wzrost wartości.

 

To dopiero początek

Wczoraj euro otrzymało optymistyczną wiadomość ze strony niemieckich przedsiębiorców. Opublikowany indeks Ifo, okazał się znacznie lepszy od wcześniejszych prognoz, przyczyniając się do wzrostu wartości wspólnej waluty. Debata pomiędzy H.Clinton oraz D.Trumpem została przyjęta przez inwestorów ze spokojem i nie zdołała wpłynąć na atmosferę, panującą na rynku walutowym. Dziś sytuacja w eurodolarze ustabilizowała się, jednak jak się okazało do czasu.  Po południu euro odnotowało silny spadek wartości, w wyniku którego średnia wartość tej waluty wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre dane z Niemiec, ale…

Opierając się na wczorajszym indeksie, obrazującym nastroje panujących wśród niemieckich inwestorów, można powiedzieć, że znikły obawy wynikające z czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii. W sprawie Brexitu wypowiedział się wczoraj szef ECB Mario Draghi. Zauważył on, że decyzja Brytyjczyków została przyjęta przez rynki ze spokojem, jednak nadal trudno jest przewidzieć jej długoterminowe konsekwencje, które pomnażane będą przez utrzymujący się stan niepewności. Szef europejskiego banku przemilczał natomiast obecną sytuację Deutsche Banku. Dziś średni kurs euro osiągnął wartość 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Silne emocje, silne wahania

Wczorajsza sesja przyniosła deprecjację dolara. Takie zachowanie amerykańskiej waluty mogło nie tylko mieć związek ze spokojnym tonem Janet Yellen, podczas konferencji po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych, ale też z obawami związanymi z debatą na linii Clinton-Trump. Podczas dyskusji pomiędzy kandydatami na prezydenta USA, Donald Trump zarzucił Fed upolitycznienie. Dziś, mimo silnych wahań, odnotowany został wzrost dolara, którego średnia wartość wyniosła 3,83 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepokoje i zmienne nastroje

Mocny spadek pojawił się wczoraj w wykresie przedstawiającym notowania franka szwajcarskiego. Trudno jest jednak przewidzieć, jak długo utrzyma się tor, którym podążają waluty rynków wschodzących, w tym również polska waluta, która wciąż poddaje się lokalnym niepokojom, związanym z zapowiedzianą na ten tydzień przez premier Beatę Szydło, przebudową rządu. Niekorzystny dla złotego okazał się również przedstawiony dziś wskaźnik wyprzedzający  koniunktury, który okazał się słabszy od poprzedniego. Takie czynniki sprawiły, że średnia wartość franka wyniosła 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewny los funta

Poniedziałek nie okazał się też dobry dla funta, którego notowania kontynuowały wędrówkę w dół sięgając wartości 4,93. Dziś widoczna jest korekta tego zachowania, mimo że dane odnoszące się do sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii nie wypadły korzystnie i przy prognozie 7 wyniosły -8. Funt jeszcze długo pozostanie pod presją, związaną z wyprowadzeniem kraju ze struktur Unii Europejskiej. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła  4,96 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.09.2016 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000