KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more
blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more

Komentarz walutowy 28.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Decyzja Fed była zgodna z oczekiwaniami rynku, co widać było po dzisiejszych notowaniach głównej pary walutowej. Czwartek okazał się całkiem dobrym dniem dla naszej waluty, która umocniła się wobec euro, dolara oraz franka szwajcarskiego.

Fed nic nie zmienił

Wczoraj wieczorem poznaliśmy decyzję banku centralnego USA w sprawie stóp procentowych. Brak zmian w polityce monetarnej nie zrobił większego wrażenia na kursie EUR/USD, który nieznacznie wzbił się w kierunku 1,0910. Dzisiejsza sesja wyraźnie była już pozbawiona emocji związanych z tym wydarzeniem. Inwestorzy otrzymali to, czego się spodziewali. Z komunikatu Fed wynika, że bramka do dalszej podwyżki pozostaje otwarta. Dolar nie miał dziś powodów ani do spadku, ani do umocnienia. Czynniki, które będą miały siłę to zmienić pojawią się prawdopodobnie dopiero wieczorem. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Zmiana nastawienia RPP

Z opublikowanego dziś przez NBP komunikatu z ostatniego posiedzenia RPP wynika, że wielu jej członków opowiedziało się za podwyżką stóp procentowych w kolejnych miesiącach. To nowość, jeśli chodzi o kwestię polityki monetarnej naszego kraju. Jeszcze jakiś czas temu większość opowiadała się za kontynuacją obniżek. Nastawienie widać bardzo dynamicznie zmienia się wraz z postępem zmian gospodarczych w naszym kraju (podatek bankowy, podatek od marketów wielkopowierzchniowych). Takie nastawienie członków Rady Polityki Pieniężnej wynika głównie z obaw o stabilność finansową, którą mogą zachwiać powyższe działania. Złoty kolejny dzień w tym tygodniu zaliczył silniejszy zryw w kierunku 4,40. Od godzin porannych systematycznie umacniał się wobec wspólnej waluty. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,44 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty silniejszy wobec dolara

Złoty umocnił się dziś wobec dolara o około 4 grosze. To kolejny większy spadek na tej parze, który być może przyczyni się do wytyczenia nowego kierunku notowań. Polska waluta korzysta ze złagodzenia nastrojów na rynku ogólnoświatowym. Niektórych inwestorów pocieszył fakt wzrostu wyceny ropy naftowej. Podrożała ona z poziomu 28 USD za baryłkę do prawie 35 dolarów. Jutro poznamy ważne dane makro dla dolara, które mogą zmienić układ na parze USD/PLN. Zostanie podany wstępny poziom PKB dla USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,07 PLN.
USD/PLN

średni kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Umocnienie złotego wobec franka

Bardzo dobry wynik osiągnęła również nasza waluta wobec franka szwajcarskiego. Zapoczątkowany dziś rano spadek trwał do czasu osiągnięcia poziomu 4,02. Od tej wartości obserwowaliśmy lekkie spowolnienie. Zmieszanie wokół ustawy o przewalutowaniu kredytów hipotecznych nabiera rozmachu. Pojawiły się pogłoski, że może ona być zbyt obciążająca dla banków. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość franka wyniosła 4,02 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

28.01.2016 15:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000