KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more
aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Read more

Komentarz walutowy 29.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek miesiąca upłynął pod znakiem odczytów indeksu PMI dla przemysłu. Na parze złotówka frank szwajcarski ponownie obserwowaliśmy osłabienie się naszej waluty. Poniedziałek również okazał się niezbyt dobry dla złotówki w relacji z euro. Negocjacje Grecji z kredytodawcami zaczynają mieć bardziej nerwowy przebieg niż do tej pory.

 

Dolar pod wpływem czynników z szerokiego rynku

Para EUR/USD tydzień rozpoczęła od lekkiego spadku, który był reakcją rynku na piątkowy słabszy niż oczekiwano wynik PKB z USA. Wielu inwestorów nie spodziewało się, że wskaźnik ten będzie podany w wartościach ujemnych. Większy wpływ na notowania tej pary miały dzisiaj informacje napływające z Grecji. Z końcem maja miało dojść do ostatecznego porozumienia rządu premiera Tsiprasa z wierzycielami. Niestety nie doszło do tego, jak zapewnił szef ateńskiego rządu nie z nich winy. Ostateczny termin do osiągniecia porozumienia upływa 30 czerwca. Ta ciągła niepewność co do losów Grecji utrzymuje niepokój na rynku finansowym. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,09 EUR.

 

Euro wspierane przez indeks PMI

Dzisiejsze notowania pary EUR/PLN były mocno wspierane przez pomyślne odczyty makro ze Strefy Euro. Optymistyczne zwłaszcza okazały się wyniki indeksu PMI dla przemysłu z poszczególnych krajów UE. Natomiast wskaźnik ten dla naszego kraju był słabszy niż poprzednio: z 54 pkt. spadł do 52,4 pkt. W związku z powyższym euro z poziomu 4,10 podskoczyło do wartości 4,12. Grecki kryzys finansowy nadal aktywnie oddziałuje na rynek walutowy. Średnia wartość euro wyniosła na początku tygodnia 4,12 PLN.

 

Kurs USD/PLN w górę

Dolar na parze ze złotówką po zeszłotygodniowych spadkach, dziś rozpoczął sesję od zwyżki. Przed południem para USD/PLN osiągnęła już poziom 3,77. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowanych jest kilka ważnych odczytów makro dla USA. Inwestorzy skupią swoją uwagę głównie na finalnym odczycie wskaźnika PMI dla przemysłu oraz raporcie dotyczącym dochodów i wydatków Amerykanów. Rynek walutowy dolara wycenił dziś średnio na 3,77 PLN.

 

Frank nadal wysoko

Frank szwajcarski podczas dzisiejszej sesji ponownie podskoczył do prawie 4 złotych. Wszystko za sprawą lepszego niż oczekiwano wyniku indeksu PMI dla przemysłu, który podskoczył do 49,4 pkt. Tak wysoki poziom CHF nie powinien jednak utrzymać się zbyt długo, ponieważ jest to mocne obciążenie dla szwajcarskiej gospodarki. Przewartościowany frank przede wszystkim ogranicza tamtejszy eksport. Średnia wartość franka wyniosła podczas dzisiejszej sesji 3,99 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz wszystkie nasze komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

01.06.2015 14:16
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000