KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wysoka rata kredytu we franku

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?

Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie - jaki kredyt wybrać - w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć ... Czytaj całość
Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Kryzysy finansowe są trwale wpisane w krajobraz krajowego rynku pieniężnego. Mogą wpłynąć na niego czynniki zewnętrzne (źle sterowana polityka finansowa czy niewydolność systemu finansowego) oraz wewnętrzne (cykl koniunkturalny). Nawet najbardziej ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 3.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe pozostawiła na dotychczasowym poziomie. Ta decyzja nie była zaskoczeniem dla rynku. Złoty utrzymał dziś stabilny poziom wobec wszystkich walut. 

Dolar w osłabieniu

Amerykańska waluta pozostaje otoczona czynnikami, które nie pozwalają jej na umocnienie. Dzisiejszy – wyczekiwany przez wielu inwestorów – raport ADP mówiący o szacunkowej zmianie zatrudnienia w USA pomógł dolarowi nieznacznie się umocnić. Według podanych danych rynek pracy zasiliło 205 tys. osób. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Stopy procentowe bez zmian

Wydarzeniem dnia na rynku złotego była decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która postanowiła pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Polska waluta nie zareagowała na ten fakt w żaden sposób, ponieważ decyzją RPP była zgodna z oczekiwaniami rynku. Wahania na parze EUR/PLN może jeszcze wywołać wystąpienie publiczne prezesa EBC Mario Draghiego we Frankfurcie. Złoty dziś wahał się w przedziale 4,38-4,40. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Umocnienie złotego wobec dolara

Złoty dziś najwyraźniej umocnił się wobec dolara. Może to być bardzo dobry moment do wymiany tej waluty, która po prawie trzech tygodniach wyższych kursów zeszła w okolice 4,01 PLN. Jeszcze dziś układ na tej parze walutowej może ulec zmianie, ponieważ zostaną opublikowane tygodniowe zapasy ropy naftowej. Wycena tego surowca w ostatnim czasie ma bardzo duże znaczenia dla całego rynku walutowego. Średni kurs USD wyniósł 4,01 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wyhamowanie kursu franka

Notowania szwajcarskiej waluty wobec złotego wyglądały dziś mniej imponująco niż wczorajsze. Kurs CHF wahał się dziś w przedziale 3,94-3,96. Nadal to czynniki ogólnoświatowe odgrywają główną rolę w notowaniach tej pary walutowej. Nawet wystąpienie Thomasa Jordana – szefa SNB – nie miało tak dużego wpływu na kurs franka, jak np. dzisiejsze spadki w wycenie ropy naftowej. Podczas środowego handlu na rynku walutowym za jednego franka średnio trzeba było zapłacić 3,96 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.02.2016 15:09
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000