KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dzień Dziecka

Dzień dziecka – jak sprawić dziecku frajdę i nie zbankrutować?

Tablet, rower, smartfon - rodzice prześcigają się w pomysłach, mających wywołać uśmiech na twarzy dziecka, równocześnie wywołując w sobie obawy o stan środków na koncie. Czy można jeszcze uszczęśliwić pociechę Read more
oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more

Komentarz walutowy 3.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe pozostawiła na dotychczasowym poziomie. Ta decyzja nie była zaskoczeniem dla rynku. Złoty utrzymał dziś stabilny poziom wobec wszystkich walut. 

Dolar w osłabieniu

Amerykańska waluta pozostaje otoczona czynnikami, które nie pozwalają jej na umocnienie. Dzisiejszy – wyczekiwany przez wielu inwestorów – raport ADP mówiący o szacunkowej zmianie zatrudnienia w USA pomógł dolarowi nieznacznie się umocnić. Według podanych danych rynek pracy zasiliło 205 tys. osób. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Stopy procentowe bez zmian

Wydarzeniem dnia na rynku złotego była decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która postanowiła pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Polska waluta nie zareagowała na ten fakt w żaden sposób, ponieważ decyzją RPP była zgodna z oczekiwaniami rynku. Wahania na parze EUR/PLN może jeszcze wywołać wystąpienie publiczne prezesa EBC Mario Draghiego we Frankfurcie. Złoty dziś wahał się w przedziale 4,38-4,40. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Umocnienie złotego wobec dolara

Złoty dziś najwyraźniej umocnił się wobec dolara. Może to być bardzo dobry moment do wymiany tej waluty, która po prawie trzech tygodniach wyższych kursów zeszła w okolice 4,01 PLN. Jeszcze dziś układ na tej parze walutowej może ulec zmianie, ponieważ zostaną opublikowane tygodniowe zapasy ropy naftowej. Wycena tego surowca w ostatnim czasie ma bardzo duże znaczenia dla całego rynku walutowego. Średni kurs USD wyniósł 4,01 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wyhamowanie kursu franka

Notowania szwajcarskiej waluty wobec złotego wyglądały dziś mniej imponująco niż wczorajsze. Kurs CHF wahał się dziś w przedziale 3,94-3,96. Nadal to czynniki ogólnoświatowe odgrywają główną rolę w notowaniach tej pary walutowej. Nawet wystąpienie Thomasa Jordana – szefa SNB – nie miało tak dużego wpływu na kurs franka, jak np. dzisiejsze spadki w wycenie ropy naftowej. Podczas środowego handlu na rynku walutowym za jednego franka średnio trzeba było zapłacić 3,96 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.02.2016 15:09
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000