Chat with us, powered by LiveChat

Komentarz walutowy 3.02.2016

Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe pozostawiła na dotychczasowym poziomie. Ta decyzja nie była zaskoczeniem dla rynku. Złoty utrzymał dziś stabilny poziom wobec wszystkich walut. 

Dolar w osłabieniu

Amerykańska waluta pozostaje otoczona czynnikami, które nie pozwalają jej na umocnienie. Dzisiejszy – wyczekiwany przez wielu inwestorów – raport ADP mówiący o szacunkowej zmianie zatrudnienia w USA pomógł dolarowi nieznacznie się umocnić. Według podanych danych rynek pracy zasiliło 205 tys. osób. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Stopy procentowe bez zmian

Wydarzeniem dnia na rynku złotego była decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która postanowiła pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Polska waluta nie zareagowała na ten fakt w żaden sposób, ponieważ decyzją RPP była zgodna z oczekiwaniami rynku. Wahania na parze EUR/PLN może jeszcze wywołać wystąpienie publiczne prezesa EBC Mario Draghiego we Frankfurcie. Złoty dziś wahał się w przedziale 4,38-4,40. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Umocnienie złotego wobec dolara

Złoty dziś najwyraźniej umocnił się wobec dolara. Może to być bardzo dobry moment do wymiany tej waluty, która po prawie trzech tygodniach wyższych kursów zeszła w okolice 4,01 PLN. Jeszcze dziś układ na tej parze walutowej może ulec zmianie, ponieważ zostaną opublikowane tygodniowe zapasy ropy naftowej. Wycena tego surowca w ostatnim czasie ma bardzo duże znaczenia dla całego rynku walutowego. Średni kurs USD wyniósł 4,01 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wyhamowanie kursu franka

Notowania szwajcarskiej waluty wobec złotego wyglądały dziś mniej imponująco niż wczorajsze. Kurs CHF wahał się dziś w przedziale 3,94-3,96. Nadal to czynniki ogólnoświatowe odgrywają główną rolę w notowaniach tej pary walutowej. Nawet wystąpienie Thomasa Jordana – szefa SNB – nie miało tak dużego wpływu na kurs franka, jak np. dzisiejsze spadki w wycenie ropy naftowej. Podczas środowego handlu na rynku walutowym za jednego franka średnio trzeba było zapłacić 3,96 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

03.02.2016
Aniela Agopsowicz