KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szkoci, Szkocja, kilt, tradycja, mandat, prawo, Ekantor.pl

Czego nie warto robić za granicą? 10 zachowań, za które grozi wysoki mandat

Nie jest złym pomysłem zapoznanie się z obyczajami danego kraju przed jego odwiedzeniem. Może się bowiem zdarzyć, że niewiele znaczący w ojczyźnie gest za granicą zostanie surowo ukarany mandatem.   Read more
konferencja, kryptowaluty, crypto future conference, Ekantor.pl

Crypto Future Conference – 23 marca Wrocław

Już 23 marca we Wrocławiu odbędzie się konferencja poświęcona tematyce kryptowalut - Crypto Future Conference. Uczestnicy otrzymają konkretną i praktyczną wiedzę, ale również będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Read more

Komentarz walutowy 3.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek miesiąca zaczęliśmy od publikacji indeksu PMI dla przemysłu. Ten ważny wskaźnik przyniósł chwilowe umocnienie polskiej walucie na parze z euro. Przebieg notowań głównej pary walutowej był stabilny.

 

PMI dyktuje kierunek notowań

Pierwsza sierpniowa sesja na parze EUR/USD rozpoczęła się lekkim spadkiem. Notowania tej pary walutowej były pod dużym wpływem publikacji makroekonomicznych, których w tym tygodniu nie będzie brakowało. Finalny wynik indeksu PMI dla Strefy Euro okazał się lepszy od prognozowanego, również ten sam wskaźnik wzrósł dla Niemiec, Czech, Polski oraz Wielkiej Brytanii. Wartość tego indeksu dla USA poznamy popołudniu, wielu inwestorów nastawia się na dane zgodne z przewidywanymi, co raczej spowoduje dalszą rewizję w dół. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,09 EUR.

Euro broni się przed spadkiem

Złotówka usilnie próbowała przejąć dziś przewagę nad euro, niestety po spadku do 4,12 nastąpił zwrot do 4,14. Naszej walucie coraz bardziej zauważalnie zaczynają ciążyć zbliżające się wybory parlamentarne, które stanowią spory czynnik ryzyka politycznego dla inwestorów. Nieustannie wiszące nad rynkiem walutowym widmo podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych wpływa niekorzystnie na waluty wschodzące, do których należy m.in. PLN. W sprawie Grecji jeszcze nic znaczącego się nie dokonało, negocjacje nadal trwają, natomiast po pięciu tygodniach przerwy ruszyła giełda w Atenach. Euro zostało dziś wycenione na 4,14 PLN.

Wartość dolara uzależniona od danych makro

Dolar na parze ze złotówką spadł w trakcie sesji do 3,76. Umocnienie naszej waluty nie trwało długo, ponieważ już w godzinach po południowych nastąpił wzrost do 3,77. Wzrost indeksu PMI dla przemysłu w Polsce okazał się niewystarczającym argumentem do aprecjacji PLN w dłuższym okresie. Mimo że rynki coraz mniej wierzą w zmianę polityki monetarnej w USA w tym roku to USD w dalszym ciągu pozostaje mocny. Jeśli dane ekonomiczne będą w tym tygodniu sprzyjające dla amerykańskiej waluty, to realne zmiany mogą nastąpić już w grudniu. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,78 PLN.

Frank szwajcarski nadal mocny

Frank szwajcarski to waluta nieprzewidywalna. Dziś najpierw spadła do 3,88 za sprawą gorszego wyniku indeksu PMI dla przemysłu. Po kilku godzinach znalazła się jednak ponownie powyżej 3,90. Notowania pary CHF/PLN są bardzo podatne na wszelkie zmiany zachodzące na głównej parze walutowej. Oprócz tego mimo ogromnych strat, jakie SNB poniósł wg raportu w pierwszym półroczu tego roku, frank w dalszym ciągu jest uważany za bezpieczną walutę. Średnia jego wartość podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,90 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

03.08.2015 15:01
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000