KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more

Komentarz walutowy 30.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Analiza słów prezes Fed -Janet Yellen- pozawala utrzymać wypracowaną w piątek pozycję amerykańskiej waluty. Rynek ponownie skupia więc uwagę na odczytach z USA, które mogą zwiastować podwyżkę stóp procentowych.

 

Dolar przybiera na sile

Wtorkowa sesja przynosi kolejne umocnienie dolara, będące wynikiem interpretacji słów Janet Yellen dokonanej przez wiceszefa Fed. Podczas dzisiejszego wywiadu Stanley Fischer podkreślił jednak, że dalszy kierunek polityki pieniężnej uzależniony jest od danych makroekonomicznych. Kluczowe okażą się zatem zaplanowane na koniec tygodnia odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Korzystna dla dolara koniunktura sprawia, że kurs euro spadł dziś do średniego poziomu 1,11 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Wyciszenie euro
Obserwowana w ostatnich dniach aprecjacja wspólnej waluty nieco się dziś wyciszyła, ale sytuacja w tej parze wciąż pozostaje pod silnym działaniem globalnych nastrojów. Spadek notowań PLN był związany z ostatnimi publikacjami o kondycji polskiej gospodarki, jednak dzisiejsze odczyty finalnego PKB okazały się być niemal zgodne z prognozami. Z kolei jutro inwestorzy poznają wyniki inflacji CPI, jeżeli zaskoczą one pozytywnie, można będzie mieć nadzieję na korektę kursu złotego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wzrost oczekiwań

Oczekiwania na zacieśnienie polityki pieniężnej przez Fed rosną, a wraz z nimi do góry pnie się krzywa kursu dolara. Amerykańska waluta korzysta ze sprzyjającego nurtu, jaki zapewnił wiceszef Rezerwy Federalnej Stanley Fischer. Rynek z zaangażowaniem będzie teraz śledził najbliższe dane makroekonomiczne, które pozwolą oszacować prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła poziom 3,90 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dalsze losy PLN

Wahania, mające miejsce w parze z frankiem szwajcarskim są nie tylko odzwierciedleniem globalnych niepewności, ale również krajowych czynników zagrożenia. W najbliższych dniach może się nimi okazać perspektywa luzowania polityki pieniężnej, a także zaplanowana na początek września rewizja oceny ratingu Polski dokonana przez agencję Moody’s. Dziś średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt do góry

Ostatnie zachowanie brytyjskiej waluty pokazuje, że funt chętnie korzysta z optymistycznych danych, lekceważąc niepokoje rynku walutowego. Mimo to inwestorzy pozostają nieufni wobec dalszych losów waluty, na której wciąż ciąży ryzyko konsekwencji Brexitu. W związku z czym notowania funta silnie uzależnione są od odczytów dotyczących gospodarki oraz związanej z nimi decyzji BoE odnośnie dalszego luzowania polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,11 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.08.2016 15:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000