KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more
Ciekawostki o pieniądzach

6 ciekawostek o pieniądzach, o których możesz nie wiedzieć

Kto je posiada odkłada do skarbonki, a kto ich nie ma - nazywany jest bankrutem. Możemy je pobierać z bankomatu, ale nie drukować, bo to może skończyć się surową karą Read more

Komentarz walutowy 30.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zaczynamy tydzień ważnych wydarzeń. Rynek walutowy w najbliższych dniach będzie tętnił życiem bardziej niż zwykle. Czwartek będzie najważniejszym dniem dla euro a piątek dla dolara.

Dolar cały czas mocny

Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej były zależne od danych makroekonomicznych i nastawień uczestników rynku. Tak przynajmniej się wydawało, ponieważ żadne sygnały nie potrafiły skutecznie zatrzymać aprecjacji dolara. W godzinach porannych euro było po 1,0588 USD, a w godzinach popołudniowych już o 20 pipsów niżej. Bardzo ważnym dniem dla oby walut będzie czwartek. Po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi ogłosi decyzję w sprawie dalszej polityki monetarnej Strefy Euro. Natomiast tuż po tym swoje wystąpienie będzie miała przewodnicząca Fedu. J. Yellen będzie omawiać prognozy gospodarcze dla USA. W tonie jej wypowiedzi inwestorzy będą doszukiwać się kierunku, jaki obrały Rezerwy Federalne w sprawie podwyżki stóp procentowych. Jest niemal pewne, że nastąpi ona na grudniowym posiedzeniu, ale zawsze pozostaje jakiś procent niepewności. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 1,05 USD.

Rozpoczynamy sądny tydzień dla euro

Dobre odczyt PKB dla Polski niestety nie pomógł złotemu, para EUR/PLN ponownie przebiła poziom 4,27. Jest to jednak dobry znak dla NBP, który rozważając przyszłoroczną obniżkę stóp procentowych zapewne weźmie ten wynik pod uwagę. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują czwartkowego posiedzenia EBC, od którego wiele zależy. Z dotychczasowych komunikatów oraz plotek wynika, że program luzowania ilościowego (QE) będzie kontynuowany a stopy procentowe zostaną nieznacznie obniżone. Nie jest jednak powiedziane, że rzeczywiście tak będzie. Wspólna waluta podczas dzisiejszej sesji wahała się w przedziale 4,2580 – 4,2727. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,26 PLN

Dolar zdobywa nowe szczyty

Dolar na parze ze złotym zdobył dziś nowy szczyt, którym był poziom 4,0445. W najbliższych dniach możemy spodziewać się, że amerykańska waluta będzie poruszała się w dotychczasowym rejonie i raczej powyższego poziomu na stałe nie przebije. Chyba, że dane makro będą na tyle dobre, że lokalnie podbiją USD ponownie w okolice powyższej wartości. Średni kurs dolara podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 4,03 PLN.

Frank trochę niżej

Notowania pary CHF/PLN rozpoczęły się od spadku z poziomu 3,93 do 3,90. Indeks instytutu KOF okazał się dużo niższy od prognozowanego. Po prawie dwóch miesiącach wzrostu frank wyraźnie zwolnił. Być może koniec ciężkiego roku przyniesie „frankowiczom” trochę wytchnienia w postaci spadku mocno przewartościowanego CHF. Podczas jutrzejszej sesji poznamy wartość PKB dla Szwajcarii za III kwartał. Szacunkowe dane nie są korzystne dla franka, ale wszystko zależy jak zostaną odebrane przez inwestorów. Dzisiejszy średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 3,91 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

30.11.2015 14:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!