KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, ... Czytaj całość
kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 4.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Powrót złotego do handlu na rynku walutowym okazał się całkiem dobry. Nasza waluta poruszała się dziś całkiem stabilnie. Najwięcej emocji przysparza w dalszym ciągu główna para walutowa.

 W oczekiwaniu na dane

Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD należała do jednej ze spokojniejszych. Kurs euro poruszał się dziś w przedziale 1,14-1,15. Jeśli dzisiejsze dane dotyczące handlu zagranicznego i raportu ADP będą słabe dolar może zdecydowanie się osłabić i na trwałe zagościć powyżej 1,15. Kluczowe dla tej pary będą jednak piątkowe dane, które mają obecnie największy wpływ na Fed. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,15 PLN.

EUR/USD

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Powrót złotego

Złoty w całkiem dobrej formie powrócił na rynek walutowy po jednodniowej przerwie. Obawy o silną deprecjację nie były słuszne. Kurs euro utrzymuje się w przedziale 4,38-4,40. Słabsze dane dotyczące przemysłu oraz zeszłotygodniowe pogłębienie deflacji spowodowało, że uczestnicy rynku powrócili do dyskusji na temat stóp procentowych. Najbliższe posiedzenie ma się odbyć w piątek. Szanse na zmianę polityki monetarnej w Polsce są jednak niewielkie. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,39 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja

Złoty podczas dzisiejszej sesji próbował odrobić straty poniesione podczas swojej nieobecności. Kurs dolara wahał się w przedziale 3,81-3,83. Inwestorzy niecierpliwie wyczekiwali dzisiejszych danych makro. Ostatnio mają one bardzo duży wpływ na dolara, co dało się zauważyć podczas ostatnich sesji. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,82 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, dolar

Źródło: biznes.pl

Wczorajsza nieobecność złotego na rynku walutowym odbiła się na notowaniach z frankiem szwajcarskim. Kurs CHF wzrósł do poziomu bliskiego 4,00, a podczas dzisiejszej sesji stabilnie krążył wokół tego poziomu. Czynnikiem, który będzie powodował osłabienie złotego w najbliższym czasie będzie powrót tematu o ustawie frankowej. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt powraca do spadów

Brytyjska waluta po ostatnich majowy tydzień rozpoczęła od spadków. Z dnia na dzień zauważalne jest niewielkie umocnienie złotego. Z jednej strony jest to związane z dniami świątecznymi, które raz wypadły w Polsce, raz w Wielkiej Brytanii. Największy wpływ w dalszym ciągu ma jednak zbliżające się referendum. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,56 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.05.2016 15:32
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000