KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu Read more
frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more

Komentarz walutowy 4.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Powrót złotego do handlu na rynku walutowym okazał się całkiem dobry. Nasza waluta poruszała się dziś całkiem stabilnie. Najwięcej emocji przysparza w dalszym ciągu główna para walutowa.

 W oczekiwaniu na dane

Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD należała do jednej ze spokojniejszych. Kurs euro poruszał się dziś w przedziale 1,14-1,15. Jeśli dzisiejsze dane dotyczące handlu zagranicznego i raportu ADP będą słabe dolar może zdecydowanie się osłabić i na trwałe zagościć powyżej 1,15. Kluczowe dla tej pary będą jednak piątkowe dane, które mają obecnie największy wpływ na Fed. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,15 PLN.

EUR/USD

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Powrót złotego

Złoty w całkiem dobrej formie powrócił na rynek walutowy po jednodniowej przerwie. Obawy o silną deprecjację nie były słuszne. Kurs euro utrzymuje się w przedziale 4,38-4,40. Słabsze dane dotyczące przemysłu oraz zeszłotygodniowe pogłębienie deflacji spowodowało, że uczestnicy rynku powrócili do dyskusji na temat stóp procentowych. Najbliższe posiedzenie ma się odbyć w piątek. Szanse na zmianę polityki monetarnej w Polsce są jednak niewielkie. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,39 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja

Złoty podczas dzisiejszej sesji próbował odrobić straty poniesione podczas swojej nieobecności. Kurs dolara wahał się w przedziale 3,81-3,83. Inwestorzy niecierpliwie wyczekiwali dzisiejszych danych makro. Ostatnio mają one bardzo duży wpływ na dolara, co dało się zauważyć podczas ostatnich sesji. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,82 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, dolar

Źródło: biznes.pl

Wczorajsza nieobecność złotego na rynku walutowym odbiła się na notowaniach z frankiem szwajcarskim. Kurs CHF wzrósł do poziomu bliskiego 4,00, a podczas dzisiejszej sesji stabilnie krążył wokół tego poziomu. Czynnikiem, który będzie powodował osłabienie złotego w najbliższym czasie będzie powrót tematu o ustawie frankowej. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt powraca do spadów

Brytyjska waluta po ostatnich majowy tydzień rozpoczęła od spadków. Z dnia na dzień zauważalne jest niewielkie umocnienie złotego. Z jednej strony jest to związane z dniami świątecznymi, które raz wypadły w Polsce, raz w Wielkiej Brytanii. Największy wpływ w dalszym ciągu ma jednak zbliżające się referendum. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,56 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.05.2016 15:32
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000