Chat with us, powered by LiveChat

Komentarz walutowy 4.05.2016

Powrót złotego do handlu na rynku walutowym okazał się całkiem dobry. Nasza waluta poruszała się dziś całkiem stabilnie. Najwięcej emocji przysparza w dalszym ciągu główna para walutowa.

 W oczekiwaniu na dane

Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD należała do jednej ze spokojniejszych. Kurs euro poruszał się dziś w przedziale 1,14-1,15. Jeśli dzisiejsze dane dotyczące handlu zagranicznego i raportu ADP będą słabe dolar może zdecydowanie się osłabić i na trwałe zagościć powyżej 1,15. Kluczowe dla tej pary będą jednak piątkowe dane, które mają obecnie największy wpływ na Fed. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,15 PLN.

EUR/USD

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Powrót złotego

Złoty w całkiem dobrej formie powrócił na rynek walutowy po jednodniowej przerwie. Obawy o silną deprecjację nie były słuszne. Kurs euro utrzymuje się w przedziale 4,38-4,40. Słabsze dane dotyczące przemysłu oraz zeszłotygodniowe pogłębienie deflacji spowodowało, że uczestnicy rynku powrócili do dyskusji na temat stóp procentowych. Najbliższe posiedzenie ma się odbyć w piątek. Szanse na zmianę polityki monetarnej w Polsce są jednak niewielkie. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,39 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja

Złoty podczas dzisiejszej sesji próbował odrobić straty poniesione podczas swojej nieobecności. Kurs dolara wahał się w przedziale 3,81-3,83. Inwestorzy niecierpliwie wyczekiwali dzisiejszych danych makro. Ostatnio mają one bardzo duży wpływ na dolara, co dało się zauważyć podczas ostatnich sesji. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,82 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, dolar

Źródło: biznes.pl

Wczorajsza nieobecność złotego na rynku walutowym odbiła się na notowaniach z frankiem szwajcarskim. Kurs CHF wzrósł do poziomu bliskiego 4,00, a podczas dzisiejszej sesji stabilnie krążył wokół tego poziomu. Czynnikiem, który będzie powodował osłabienie złotego w najbliższym czasie będzie powrót tematu o ustawie frankowej. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt powraca do spadów

Brytyjska waluta po ostatnich majowy tydzień rozpoczęła od spadków. Z dnia na dzień zauważalne jest niewielkie umocnienie złotego. Z jednej strony jest to związane z dniami świątecznymi, które raz wypadły w Polsce, raz w Wielkiej Brytanii. Największy wpływ w dalszym ciągu ma jednak zbliżające się referendum. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,56 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

04.05.2016
Aniela Agopsowicz