KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie na święta

Skuteczne sposoby na zmniejszenie świątecznych wydatków

Statystyczny Polak wyruszy na świąteczne zakupy w pierwszej połowie grudnia. Swoim bliskim kupi perfumy, kosmetyki, słodycze i książki. Na ten cel przeznaczy 489 złotych. Resztę wydatków pochłonie jedzenie Read more

Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more

Komentarz walutowy 5.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowy handel na rynku walutowym przyniósł spore zmiany. Polski złoty utrzymał przewagę wobec franka szwajcarskiego oraz euro tylko przez pierwszą część sesji. Dolar natomiast nieznacznie pogłębił swoją przewagę nad wspólną walutą.

 

Amerykańska waluta schodzi coraz niżej

 
Wczorajszy raport ADP dotyczący zatrudnienia w USA był o 2 tys. wyższy od prognozowanych 180 tys. Niby niewiele, ale piątkową główną publikacją danych dotyczących rynku pracy wprowadził pozytywny nastrój, który jest widoczny na parze EUR/USD. Dolar pogłębił soją przewagą nad euro schodząc do nowego poziomu 1,08, który ostatnio widzieliśmy przez chwilę na początku sierpnia. Dziś czeka nas kolejna dawka danych makroekonomicznych dodatkowo wsparta wieloma wystąpieniami publicznymi przedstawicieli Fedu z różnych stanów. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez wahań na głównej parze walutowej. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,08 EUR.

Słabsze euro, jak długo?

 
Wspólna waluta po wczorajszym osłabieniu odrobiła straty i zakończyła sesję lekko poniżej 4,24. Dziś jednak mieliśmy kontynuację umocnienia złotego. Mimo sporej ilości wydarzeń istotnych dla Strefy Euro, inwestorzy bardziej wyczekują piątkowych informacji z USA dotyczących stanu tamtejszego rynku pracy. Dzisiejsze wystąpienie prezesa EBC było bardzo neutralne i nie wpłynęło w żaden sposób na notowania EUR/PLN. Wydaje się, że większy wpływ na kurs złotego w najbliższym czasie będą mieć czynniki globalne, niż wydarzenia z lokalnego rynku. Środowy spadek na parze z euro być może zakończył trend zwyżkowy i otworzył drogę do nowego poziomu, którym jest 4,20. Jednak to wszystko tylko przypuszczenia, które na rynku walutowym często mijają się z rzeczywistością. Średnia wartość euro wyniosła podczas dzisiejszej sesji 4,23 PLN.

Wspinaczka dolara

Dolar pnie się w górę. Dzisiejsza sesja była kontynuacją wspinaczki do celu, którym był poziom 3,90. Został osiągnięty, jednak tylko na chwilę. Po dotknięciu tej wartości para USD/PLN spadła w dół do 3,88. Dolar korzysta z fali dobrych danych makroekonomicznych. Jednak duża ilość wypowiedzi przedstawicieli Fedu może popsuć mu szyki. Nie wszyscy bowiem są tak skorzy do okazania swojej przychylności do zmian polityki monetarnej w USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,89 PLN.

Wczoraj szczyt, dzisiaj spadek

Para CHF/PLN po wczorajszym osiągnięciu szczytu 3,92 dziś zaczęła od spadku. Złotówka umocniła się wobec franka dość znacząco osiągając wartość 3,90. To i tak cały czas bardzo wysoki poziom. Dzisiejszy spadek, prawdopodobnie był reakcją na nie do końca zadowalające dane dotyczące inflacji producenckiej, która w ujęciu rocznym w dalszym ciągu pozostaje na takim całym poziomie. Szwajcarska gospodarka również odczuwa obciążenie mocno przewartościowanym frankiem. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,90 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

05.11.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000