KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more
Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more

komentarz walutowy 6.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Złoty nie wykazał większego zainteresowania tą informacją. Uczestnicy rynku wyczekują niecierpliwie publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Lekkie umocnienie dolara

Amerykańska waluta poprawiła swoją pozycję względem euro. Kurs EUR/USD ruchem pełzającym kierował się w stronę poziomu 1,1327. Warunki były całkiem sprzyjające. Cena ropy naftowej poszła w górę, co uspokoiło trochę rynek globalny. Jeśli dzisiejszy popołudniowy raport dotyczący zapasów czarnego surowca w USA będzie, chociaż zgodny z konsensusem, to możemy spodziewać się dalszego umocnienia amerykańskiej waluty. Wydarzeniem dnia będzie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Stopy procentowe bez zmian

Kurs euro mimo sporych wahań podczas dzisiejszej sesji nie zszedł trwale poniżej poziomu 4,25. Dzisiejsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie wywołała żadnej reakcji na rynku walutowym. Inwestorzy byli przygotowani na taki scenariusz. Z danych makro wartą uwagi była produkcja przemysłowa w Niemczech, która w skali roku spadła z 1,8% do 1,3%. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 4,25 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar pnie się w górę

Dobrą passę dolara, który umocnił się dziś wobec złotego może przerwać wieczorna publikacja raportu z marcowego posiedzenia Fedu. Dowiemy się z niego, jakie czynniki spowodowały zaniechanie zmian w polityce monetarnej. Inwestorzy w oczekiwaniu na to wydarzenie zwrócą jeszcze uwagę na wystąpienie szefa Fedu z Cleveland (Loretta Master). Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,75 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Wahania na parze CHF/PLN

Złoty drugi dzień z rzędu traci wobec franka szwajcarskiego. Przez pierwszą część sesji frank osłabił się względem naszej waluty schodząc do poziomu 3,89. Po osiągnięciu tego poziomu nastąpiło odbicie i powrót do wartości wyjściowej. Po ostatnim przemówieniu prezesa SNB Thomasa Jordana uczestnicy rynku zaczęli się zastanawiać, kiedy ewentualnie może nastąpić kolejne cięcie stóp procentowych. Najbliższe posiedzenie banku centralnego jest zaplanowane na czerwiec, więc do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,91 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Nowe minimum funta

Funt szterling po dwóch dniach względnej stabilizacji dziś osłabił się wobec złotego notując nowe minimum na poziomie 5,25. Brytyjskiej walucie ciążą zarówno czynniki ogólnoświatowe, jak i lokalne. Kolejny sondaż przeprowadzony w Wielkiej Brytanii w sprawie ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej pokazuje, że obywatele są podzieleni mniej więcej po równo. W przyszłym tygodniu angielski bank centralny będzie miał swoje posiedzenie, podczas którego prawdopodobnie nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,27 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.04.2016 15:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000