KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Po ile euro, kiedy kupować euro

Ile kosztuje euro i kiedy najlepiej jest je kupować?

Nie trzeba być aktywnym uczestnikiem rynku walutowego, by mieć świadomość jego zmienności. Stąd nawet osoby nie mające doświadczenia w inwestowaniu, planując wymianę zaczynają porównywać kursy nawet kilka dni wcześniej - Read more
Włoskie referendum

Włoskie referendum: tykająca bomba Europy

4 grudnia Włosi ruszą zagłosować w sprawie reformy rodzimego systemu parlamentarnego. Mimo, że referendum nie sprawia wrażenia, by mogło wpłynąć na dalsze losy Europy to w rzeczywistości zasięg Read more

Komentarz walutowy 7.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złotówka podczas dzisiejszej sesji umocniła się wobec euro i dolara. Niestety nie można tego samego powiedzieć o sytuacji na parze z frankiem szwajcarskim. Główna para walutowa natomiast borykała się dziś ze sporymi wahaniami.

 

Dolarowe wzloty i spadki

 
Główna para walutowa podczas dzisiejszej sesji zaliczyła spory spadek. Dolar chwilowo umocnił się po wczorajszym osłabieniu dochodząc do wartości 1,1224. Amerykańska waluta wykorzystała moment słabszego odczytu dotyczącego produkcji przemysłowej dla Niemiec. Jednak nie na długo, ponieważ w dalszej części sesji euro umocniło się powracając w okolice 1,1270. Inwestorzy w dalszym ciągu próbowali dostosować się do sytuacji panującej na rynku w związku z gorszymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Dodatkową niepewność wśród inwestorów powoduje oddalenie się terminu podwyżki stóp procentowych w USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 EUR.

Ciężki dzień dla euro

 
Dzisiejsza sesja była udana dla naszej waluty. Umocniła się ona wobec euro dochodząc do wartości 4,2148. Jeśli jutrzejsze dane dotyczące handlu zagranicznego w Niemczech okażą się równie słabe, jak dzisiejsza produkcja przemysłowa jest szansa na kontynuację spadku na tej parze. Temat imigrantów stanowi ogromny problem dla całej Unii Europejskiej, która jeszcze się do tego nie przyznaje, ale powoli przestaje sobie radzić z tak licznym napływem ludzi. Wahania pary EUR/PLN mogą w najbliższym czasie zwiększyć się w związku ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu w Polsce, które zostały zaplanowane na 25 października. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,21 PLN.

Słabsza kondycja amerykańskiego rynku pracy osłabia dolara

Początek sesji na parze USD/PLN nie zapowiadał kontynuacji zapoczątkowanych wczoraj spadków. Złotówka w godzinach porannych osłabiła się wobec dolara dochodząc do wartości 3,7670. Osiągnięcie tego poziomu okazało się linią oporu, od której nastąpiło odbicie i spadek do 3,7476. Brak istotnych danych dla amerykańskiej waluty dał szansę na objęcie przewagi walut rynku wschodzącego. Podczas jutrzejszej sesji możemy spodziewać się silniejszych wahań w związku z publikacją protokołu z posiedzenia Fedu, która będzie poprzedzona wystąpieniami szefów Rezerwy Federalnej z dwóch stanów. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym dolar został średnio wyceniony na 3,75 PLN.

Szwajcarska waluta nie chce określić kierunku swoich notowań

Spore wahania towarzyszyły dziś notowaniom pary CHF/PLN. Ich rozpiętość nie była tak duża, jak w poniedziałek, ale wiązała się również z czynnikami zewnętrznymi. Przez chwilę wydawało się, że frank szwajcarski osłabi się na tyle, aby zejść na stałe w rejony 3,87. Niestety w godzinach popołudniowych nastąpiło wybicie w górę powodując powrót do wartości zbliżonej do poziomu otwarcia. Jutrzejszy poranek będzie ważny przede wszystkim dla szwajcarskiej waluty, ponieważ zostanie opublikowana wartość stopy bezrobocia. Prognozy nie są obiecujące, jeśli się sprawdzą, możemy spodziewać się lekkiego osłabienia CHF, na co liczy wielu kredytobiorców. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,88 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

07.10.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000