KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more
rubel, waluta, Rosja, Ekantor.pl

Rubel – wszystko co trzeba wiedzieć

Rosyjski rubel nie należy do grona najmocniejszy walut świata. Kryzysy polityczne ostatnich lat dały mu się mocno we znaki a nawet wcześniej nie był pieniądzem dominującym na rynkach finansowych. Jednak Read more

Komentarz walutowy 7.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatnie dwie sesje na rynku walutowym zafundowały nam spore zmiany w kursach walut. Ten tydzień będzie należał raczej do spokojnych. Od teraz najważniejszą datą zarówno dla dolara, pozostałych walut jak i wszystkich uczestników rynku finansowego jest 16 grudnia, czyli dzień, w którym Fed podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych w USA.

Stabilizacja na rynku walutowym

Rynek walutowy po zeszłotygodniowych zawirowaniach powoli odnalazł równowagę. Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD była w miarę spokojna i raczej korzystniejsza dla dolara. Rozczarowanie rynku postanowieniami Europejskiego Banku Centralnego zdecydowanie osłabiło amerykańską walutę, która dopiero dziś zaczęła się wyraźniej umacniać. Piątkowe dane z rynku pracy mimo, że były dobre wywołały tylko chwilowy spadek na EUR/USD. Tak ciekawego tygodnia jak ten, który mamy już za sobą grudzień prawdopodobnie już mieć nie będzie. Podwyżka stóp procentowych w USA jest już raczej wliczona w cenę USD, więc tak silnych tąpnięć, jakie miały miejsce w czwartek prawdopodobnie nie wystąpią. Dzisiejsza średnia wartość euro wyniosła 1,08 USD.

Euro utrzymuje zdecydowaną przewagę nad złotym

Euro utrzymuje swoją przewagę wobec złotego. Liczne wahania na parze EUR/PLN wskazywały na to, że wpływ na nią mają zarówno czynniki lokalne jak i ogólnoświatowe. Według powszechnych opinii złotego osłabia trudna sytuacja polityczna naszego kraju, w którym nieustannie ścierają się ze sobą dwie partie. Dopóki ten problem nie ustabilizuje się EUR/PLN nie ma szans na trwałe zejście poniżej 4,30. Z istotnych danych makro poznaliśmy dziś wartość produkcji przemysłowej w Niemczech za październik, która okazała się słabsza od prognoz, co spowodowało chwilowe zejście euro do poziomu 4,29. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.

Dolar próbuje powrócić do poziomu 4,00

Załamany decyzję EBC trend wzrostowy na parze USD/PLN dopiero dziś dolar próbował przywrócić ponownie na właściwy tor. Sesję rozpoczęliśmy na poziomie 3,95. Przez pierwsze kilka godzin handlu amerykańska waluta wahała się w okolicy 3,96, dopiero przed południem nastąpił śmiały wzrost. Dolarowi udało się wspiąć do 3,98, ale nic nie wskazuje na to, aby miał możliwość ponownie przebić wartość 4,00. W nadchodzących dniach z planowych figur nie ma żadnej, która mogłaby na tyle mocno wesprzeć USD, aby wyrzucić go ponad ten poziom. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

Frank wrażliwy na wydarzenia ogólnoświatowe

Frank szwajcarski silnie reaguje na czynniki zewnętrzne. Decyzja Europejskiego Banku Centralnego była dla rynku z jednej strony zaskoczeniem, ponieważ większość inwestorów spodziewała się trochę innego wymiaru zmian, zwłaszcza wobec programu luzowania ilościowego (QE). W związku z powyższym szwajcarska waluta po raz kolejny w tym roku podeszła groźnie pod poziom 4,00. Dziś również poruszała się w granicach 3,97 – 3,98. W najbliższy czwartek odbędzie się posiedzenie Szwajcarskiego Banku Centralnego, podczas którego T. Jordan podejmie decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Wydaje się, że do tego czasu nie podejmie on żadnych interwencji wobec przewartościowanego CHF. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,98 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

07.12.2015 14:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000