Komentarz walutowy 8.03.2016

Poranek na rynku walutowym był bardziej aktywny niż dalsza część dnia. Waluty stabilnie wyczekują czwartkowej decyzji EBC. Do tego czasu notowania nie powinny ulec zbyt wielkim zmianom.

Byle do czwartku

Dzisiejsza sesja mimo porannego zamieszania związanego z opublikowanym bilansem handlu zagranicznego w Chinach za wiele nie zmieniała w układzie głównej pary walutowej. Kurs euro poruszał się dziś w dość wąskim przedziale 1,1002-1,1034. Wyraźnie widać, że inwestorzy wstrzymują się z zawieraniem transakcji do czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Przewidywane przez rynek działania mają wesprzeć politykę monetarną Strefy Euro. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Nieznaczne umocnienie złotego

Przyszłe notowania złotego przede wszystkim na parze z euro również będą zależeć od decyzji EBC. Od połowy stycznia nasza waluta usiłuje powrócić do poziomu poniżej 4,30. Do tej pory trwale nie udało się tego dokonać. Uczestnicy rynku oprócz opublikowanych przed południem danych makro nie otrzymaj dziś już żadnych bardziej znaczących czynników, które mogłyby wpłynąć na kursy walut. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar osłabiony

Kurs dolara zbliżył się dziś do zeszłotygodniowego minimum 3,9171. Notowania walut ze złotym w parze nie powinny zbyt mocno zmienić swoich pozycji. Oprócz posiedzenia EBC lokalni inwestorzy również wyczekują konferencji prasowej po piątkowym spotkaniu RPP, która wystąpi już w całkowicie zmienionym składzie (łącznie z nowo mianowanymi przez Prezydenta członkami). Średni kurs USD wyniósł dziś 3,91 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Dane pomogły tylko na chwilę

Frank szwajcarski długo nie utrzymał przewagi uzyskanej nad złotym dziś rano. Dane i inflacji i raport z rynku pracy tylko krótkotrwale pomogły szwajcarskiej walucie umocnić się. Kurs CHF w szczytowym momencie sesji podszedł do poziomu 3,96. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,94 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

08.03.2016
Trześniowski