KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą ... Czytaj całość

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 8.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poranek na rynku walutowym był bardziej aktywny niż dalsza część dnia. Waluty stabilnie wyczekują czwartkowej decyzji EBC. Do tego czasu notowania nie powinny ulec zbyt wielkim zmianom.

Byle do czwartku

Dzisiejsza sesja mimo porannego zamieszania związanego z opublikowanym bilansem handlu zagranicznego w Chinach za wiele nie zmieniała w układzie głównej pary walutowej. Kurs euro poruszał się dziś w dość wąskim przedziale 1,1002-1,1034. Wyraźnie widać, że inwestorzy wstrzymują się z zawieraniem transakcji do czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Przewidywane przez rynek działania mają wesprzeć politykę monetarną Strefy Euro. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Nieznaczne umocnienie złotego

Przyszłe notowania złotego przede wszystkim na parze z euro również będą zależeć od decyzji EBC. Od połowy stycznia nasza waluta usiłuje powrócić do poziomu poniżej 4,30. Do tej pory trwale nie udało się tego dokonać. Uczestnicy rynku oprócz opublikowanych przed południem danych makro nie otrzymaj dziś już żadnych bardziej znaczących czynników, które mogłyby wpłynąć na kursy walut. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar osłabiony

Kurs dolara zbliżył się dziś do zeszłotygodniowego minimum 3,9171. Notowania walut ze złotym w parze nie powinny zbyt mocno zmienić swoich pozycji. Oprócz posiedzenia EBC lokalni inwestorzy również wyczekują konferencji prasowej po piątkowym spotkaniu RPP, która wystąpi już w całkowicie zmienionym składzie (łącznie z nowo mianowanymi przez Prezydenta członkami). Średni kurs USD wyniósł dziś 3,91 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Dane pomogły tylko na chwilę

Frank szwajcarski długo nie utrzymał przewagi uzyskanej nad złotym dziś rano. Dane i inflacji i raport z rynku pracy tylko krótkotrwale pomogły szwajcarskiej walucie umocnić się. Kurs CHF w szczytowym momencie sesji podszedł do poziomu 3,96. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,94 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

08.03.2016 15:04
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000