KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tanie loty, lot, samolot, bilety lotnicze, rezerwacja biletów, Ekantor.pl

Tanie loty – 8 najlepszych serwisów do rezerwacji biletów

W cenie dwóch kaw w kawiarni możesz polecieć do Norwegii. Zamiast obiadu na mieście możesz zobaczyć Barcelonę. Bilety lotnicze są obecnie niezwykle tanie. Zobacz gdzie je znaleźć i na co Read more

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety Read more

Komentarz walutowy 8.07.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zapowiada się, że ponownie to niedziela będzie tym kluczowym dniem dla potyczek Grecji z wierzycielami. A tymczasem na pierwszy plan wysunęły się wydarzenia z chińskiej giełdy, na której wystąpiły masowe wyprzedaże akcji. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni doszło na niej do bardzo dużych spadków. Kurs franka szwajcarskiego nie rozpieszczał dziś osób posiadających kredyty w tej walucie, ponieważ osiągnął wartość 4,06 PLN.

 

Określony plan działania dla Grecji

Niemal standardem staje się brak zaangażowania Greków w negocjacjach z wierzycielami. Podczas wczorajszego szczytu jedyne, co zostało postanowione to to, że ateński rząd ma określony czas na złożenie wniosku o nowy program pomocowy. Swój plan reform, a raczej propozycję ma złożyć do czwartku, ponieważ w piątek i sobotę ma on zostać oceniony przez ministrów finansów Strefy Euro. Być może na niedzielnym szczycie zostanie on zaakceptowany. Jak na razie grecki minister finansów przedstawił w sposób słowny mniej więcej, (ale raczej to pierwsze), co chcieliby zrobić, aby otrzymać pomoc finansową. Przypomnijmy, że partia Tsiprasa musi zaproponować konkretny i szczegółowy plan zmiany w ich kraju, aby móc otrzymać pieniądze z trzeciego już z kolei programu pomocowego. Musi się bardzo postarać, aby przekonań przywódców państw UE, którzy wydaje się, że będą mieli decydujący głos w tej sprawie. Narzucenie określonego planu działania Grecji okazało się wesprzeć wspólną walutę. Na dolara natomiast istotny wpływ będzie miał opublikowany w godzinach wieczornych protokół z posiedzenia Fedu. Na rynku pojawiły się pogłoski o tym, że w związku z bardzo trudną sytuacją Grecji podwyżka stóp procentowych w USA może nastąpić dopiero w przyszłym roku. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym dolar został średnio wyceniony na 1,10 EUR.

 

Chińskiej spadki na giełdzie osłabiły złotówkę

Polska waluta w wyraźny sposób osłabiła się w stosunku do euro. Dziś na tej parze został osiągnięty poziom 4,22 który ostatni raz obserwowaliśmy pod koniec stycznia. Parytet EUR/PLN od ponad dwóch miesięcy porusza się w trendzie wzrostowym a następnym punktem w jego wspinaczce będzie poziom 4,25. Decyzja RPP w sprawie wysokości stóp procentowych miała neutralny wpływ na wycenę PLN, ponieważ ich poziom nie został zmieniony. Największe znaczenie dla złotówki miały dziś czynniki zewnętrzne. Dużą panikę na rynku wywołały spadki na chińskiej giełdzie. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do masowej wyprzedaży akcji. Mimo interwencji władz tego państwa sytuacja w dalszym ciągu jest fatalna. Niestety pojawiły się niepokojące spekulacje o dużym podobieństwie powyższych wydarzeń do Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych, który wybuchł w 1929 roku. Miejmy nadzieję, że doświadczenie zdobywane przez tyle lat pomoże wybrnąć z tej trudnej sytuacji. Podczas dzisiejszej sesji euro zostało wycenione średni na 4,22 PLN.

 

Dolar już nie taki mocny

Dzisiejsze notowania pary USD/PLN przebiegały na niższym poziomie. Wahania odbywały się w przedziale 3,8150 – 3,8363. Do osłabienia złotówki głównie przyczyniły się czynniki zewnętrzne, ale duży wpływ miały również lokalne wydarzenia. Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło mocno podkreśla w swoich wypowiedziach publicznych, że jest za wprowadzeniem podatku od aktywów bankowych. Wywołało to ich liczną wyprzedaże i ogólną dezorientację na giełdzie, ponieważ istnieje realna szansa na przejęcie przez nią wyżej wspomnianego stanowiska od Ewy Kopacz. Rynek walutowy wycenił dziś dolara średnio na 3,83 PLN.

 

4,06 za franka

Ciśnienie „frankowiczów” podczas dzisiejszej sesji było zdecydowanie podwyższone. Kurs franka szwajcarskiego od godzin porannych utrzymywał się powyżej wartości 4.05 PLN, aż osiągnął poziom 4,06. W tym momencie nastąpił gwałtowny spadek do 4,03 (prawdopodobnie za sprawą interwencji SNB). Podejście premiera Tsiprasa do negocjacji warunków programu pomocowego z Wielką Trójką na pewno nie napawa optymizmem inwestorów. Wszystko to, co mogłoby być załatwione już dawno ciągle jest odwlekane w czasie. Rynek finansowy przeżywał dziś nawał czynników, które wprowadzały nerwową atmosferę. W najbliższych dniach przewiduje się utrzymania kursu na podobnym poziomie jak dziś. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,04 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

08.07.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000