KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic Read more
Nauka języków obcych Smartfon, Android

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

Nauka języków jest obecnie niezwykle modna, a wykorzystanie do tego celu smartfona, który jest w posiadaniu 75% Polaków, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stojąc w korku, w metrze czy w Read more

Kondycja złotego. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 31.07-04.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwszy tydzień sierpnia przyniósł dalsze umocnienie pozycji polskiej waluty względem dolara i franka. W kalendarzu makroekonomicznym przeważały informacje z USA, choć po stronie europejskiej danych również nie zabrakło.

 

Euro coraz silniejsze

W poniedziałek na wykresie głównej pary walutowej odnotowany kolejny, znaczący wzrost, w wyniku którego kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,18. Przyczyną takiej reakcji był słabszy odczyt indeksu PMI Chicago. W kolejnych relacja ta została utrzymana, co jest związane również z niepewnościami wokół administracji Donalda Trumpa. Kluczowe dla rynku w nadchodzącym czasie będzie zachowanie Europejskiego Banku Centralnego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Stabilizacja

To był relatywnie spokojny tydzień w parze EUR/PLN. Euro po chwilowym spadku w czwartkowe popołudnie odrabia stratę i przez ostatnie dni oscyluje wokół wartości 4,23-4,25 PLN. W tym czasie inwestorzy poznali się z kilkoma danymi ze strefy oraz państw Europy.  Jednym z ważniejszych był wstępny odczyt PKB dla Eurolandu. Okazał się on zgodny z przewidywaniami rynku i w ujęciu rok do roku wyniósł 2,1%. Dziś średnia wartość EUR wyniosła 4,24 PLN.

EUR/PLN

EUR. PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Dolar słaby

Ze zmniejszającego się apetytu na dolara skorzystał złoty. Kurs USD/PLN kontynuował w ostatnich dniach spadki, co sprawiło, że w kulminacyjnym momencie pokazał on wartość 3,56 PLN. W tym tygodniu w kalendarzu zaprezentowanych została naprawdę wiele informacji z USA, z czego część pojawi się jeszcze dzisiaj. Mowa przede wszystkim o sytuacji na rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,57 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Frank najtańszy od “czarnego czwartku”

Ten tydzień przyniósł wiele optymizmu polskim kredytobiorcom, bowiem kurs franka utrzymał się na rekordowo niskich poziomach. Momentami pokazał wartość 3,68 PLN. Za taką sytuację odpowiada inna para walutowa mianowicie EUR/CHF. Na początku sierpnia nie zabrakło również krajowych danych, z czego najwięcej zainteresowania wzbudziła inflacja CPI. Przy założeniach 1,6% w ujęciu rok do roku pokazała wartość 1,7%. Dziś średni kurs franka osiągnął 3,68 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Kolejne rozczarowanie
Pewną stabilizację można było również zaobserwować na wykresie funta. Waluta ta wciąż pozostaje pod presją Brexitu. W czwartek odbyło się posiedzenie w sprawie polityki pieniężnej BoE. Zgodnie z prognozami stopy pozostały na niezmienionym poziomie, jednak rozczarowanie brytyjskiej walucie przyniosła gołębia postawa banku i zapowiedź dwóch podwyżek na przestrzeni 3 lat, co skutkowało spadkiem funta. Dziś średnia wartość GBP/PLN osiągnęła 4,69 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.08.2017 14:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000