KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more
blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more

Kto zostanie prezydentem USA? (komentarz walutowy 08.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Oczy świata skierowane są dziś w stronę Stanów Zjednoczonych, gdzie zostanie wybrany 45. w historii tego kraju prezydent. Dolar w obliczu tak ważnego wydarzenia pozostaje silny, jednak nie świadczy to o braku obaw wśród inwestorów. Rynek wyczekuje oficjalnych wyników, a panująca atmosfera zagłusza publikowane w tym czasie dane.

 

Rozwaga i skupienie

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie dzisiejsze zachowanie w głównej parze walutowej, to nie można powiedzieć by wynik wyborów w USA został przesądzony. Komunikat wydany w niedzielę przez FBI, mówiący o braku podstaw do wszczęcia postępowania wobec Hillary Clinton, uspokoił co prawda rynek i umocnił dolara, ale jego wartość nie zdołała powrócić do poziomu sprzed zeszłotygodniowej afery. Mimo to wygrana Donalda Trumpa byłaby dużym zaskoczeniem dla rynku i jeżeli do niej dojdzie można się spodziewać gwałtowniejszych zmian w parze EUR/USD niż w przypadku zwycięstwa kandydatki Demokratów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Europa również czeka

Wyczekiwanie na wynik wyborów uwidacznia się nie tylko w głównej parze walutowej. Nastrój ten udzielił się także w notowaniach euro względem złotego, gdzie sytuacja została dziś ustabilizowana. Choć na rynku panują dobre nastroje to w ewentualnej aprecjacji wspólnej waluty mogły przeszkodzić dzisiejsze dane z jednej z największych europejskich gospodarek. Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła o 1,8%, natomiast bilans handlu zagranicznego przy oczekiwaniach 23 mld wyniósł 21,3 mld. Na tle takich wydarzeń średnia wartość euro wyniosła dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Los dolara wciąż nieznany

Dolar utrzymuje dziś silną pozycję wobec złotówki, co pokazuje, że inwestorzy mają nadzieję na mniej przepełniony niepewnościami scenariusz dzisiejszych wyborów. Zwycięstwo Republikanina na nowo może rozbudzić pytania o grudniowe posiedzenie Fed, a amerykańska waluta zostanie zdeprecjonowana. W wyniku wyborów czynniki lokalne, takie jak jutrzejsza decyzja RPP w sprawie stóp procentowych, nie wywołują emocji rynku. Tym bardziej, że inwestorzy nie spodziewają by miało dojść do zmian w kwestii polityki pieniężnej NBP. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,92 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W poszukiwaniu bezpieczeństwa

To, że wybory prezydenckie w USA wciąż obarczone są dużym ryzykiem widoczne jest w notowaniach franka, uchodzącego za bezpieczną walutę. Dziś szwajcarska waluta utrzymuje względem złotego mocną, ale stabilną pozycję. Przedstawione rano dane na temat szwajcarskiego rynku pracy były zgodne z oczekiwaniami i nie wpłynęły na kurs tej waluty. W związku z powyższym średnia wartość franka wyniosła dziś 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt zachowuje spokój

Wtorkowa sesja przyniosła kolejne informacje odnośnie kondycji gospodarczej Wielkiej Brytanii. Produkcja przemysłowa negatywnie zaskoczyła i przy oczekiwaniach 0,1% wyniosła -0,4%. Lepiej od oczekiwań wypadło natomiast przetwórstwo, jednak wpływ tych odczytów nie miał większego znaczenia na notowania w parze GBP/PLN, a relatywna siła funta wynika z mniejszego prawdopodobieństwa twardego Brexitu. Średni kurs brytyjskiej waluty wyniósł dziś 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.11.2016 15:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000