KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się Read more

Tanie wakacje z dziećmi. Plan działania

Okres wakacji to czas zabawy i beztroski - ale nie dla rodziców. Kilka rodzinnych dni w nadmorskim kurorcie często okupione zostaje nadgodzinami pracy, zmartwieniami i nerwami, bo wakacje kosztują. I Read more

Lepszy dzień dla złotego (komentarz walutowy 4.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji dało się zauważyć zdecydowane ożywienie. Powrót wszystkich inwestorów po noworocznej przerwie oraz duża liczba ważnych publikacji makro wprowadziła zmiany w notowaniach walut. Dzisiejsza sesja należała do jednej z lepszych dla naszej waluty.

Korekta na głównej parze walutowej

Wczorajsze dane dotyczące przemysłu w Stanach Zjednoczonych, mimo że zadowalające nie sprowadziły kursu poniżej poziomu 1,03. Para EUR/USD dziś natomiast dość silnie zareagowała na informację o lepszej od oczekiwań wartości inflacji w UE. Inwestorzy czekają jeszcze dziś na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Dzisiejszy średni kurs EUR/USD wyniósł 1,04 USD.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Ożywienie złotego

Środowa sesja przyniosła niewielkie umocnienie złotego na parze z euro. Kurs z poziomu 4,39 zszedł na chwilę w okolice 4,36. Prawdopodobnie jest to chwilowa korekta, która jeśli nie zostanie podparta solidnymi danymi nie utrzyma się. Niestety w najbliższym czasie możemy spodziewać się jedynie napływu czynników, które raczej osłabią złotego – raport agencji ratingowych. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Osłabienie dolara

Amerykańska waluta podczas dzisiejszej sesji zanotowała osłabienie wobec złotego. Nie poradziła sobie z przebiciem poziomu 4,22. Wczorajsze dane widocznie były niewystarczające dla inwestorów. Być może powrót do tego poziomu nastąpi po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy już w piątek. Dzisiejszy średni kurs dolara wyniósł 4,19 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Frank poniżej 4,10

Złoty umocnił się dziś nie tylko wobec euro i dolara, ale również i franka szwajcarskiego. Ma to prawdopodobnie związek z rosnącymi oczekiwaniami wobec RPP, wobec której oczekuje się wprowadzenia podwyżki stóp procentowych w Polsce. Najbliższe posiedzenie zostało zaplanowane na przyszłą środę. To wydarzenie na pewno zwróci uwagę wielu inwestorów i wywoła wahania na parach związanych ze złotym. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 4,08 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Wahania pary GBP/PLN

Dzisiejsza sesja nie była tak udana jak wczorajsza dla funta. Na parze GBP/PLN dało się zaobserwować dość spore wahania w przedziale 5,16-5,13. Do zmienności w notowaniach tych walut należy się przyzwyczaić. Jutrzejsza publikacja indeksu PMI dla usług w Wielkiej Brytanii może być równie istotna jak ta wczorajsza. Inwestorzy w najbliższych miesiącach będą bacznie przyglądać się wszystkiemu, co związane ze Zjednoczonym Królestwem i doszukiwać się konsekwencji Brexitu. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,15 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.01.2017 16:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000