KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego Read more
Dane klientów bankowych

Dane klientów banków i informacje o rachunkach trafiły na sprzedaż

Idea Bank, mBank, Credit Agricole i ING Bank Śląski - jeżeli posiadasz rachunek, w którymś z tych banków to niestety informacje o Tobie i Twoim koncie mogły trafić do sieci. Read more

Musisz wiedzieć: May zaryzykowała – funt stracił. 5 faktów walutowych 9.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Potwierdza się najtrudniejszy scenariusz dla funta. Brytyjska waluta osłabiła się po informacji o utracie samodzielności  w Izbie Gmin przez Partię Konserwatywną. Z kolei Mario Draghi ostudził oczekiwania względem podniesienia stóp procentowych.

 

Funt traci po wyborach

We wczorajszym komentarzu wspominaliśmy, że najtrudniejszym scenariuszem dla funta będzie utrata większości przez Partię Konserwatywną. Ten scenariusz właśnie się potwierdza. Jeremy Corbyn – lider Partii Pracy – wezwał Theresę May do ustąpienia ze stanowiska premiera. W piątkowy poranek kurs GBP/PLN spadł do średniej wartości 4,76.

 

Mario Draghi nie zmienia zdania

Wczorajsza konferencja prezesa EBC nie przyniosła oczekiwanych przez rynek sygnałów mogących świadczyć o szybszym wycofywaniu się banku z prowadzenia niekonwencjonalnej polityki. Spadek EUR/USD pogłębił się, jednak reakcja rynku nie była gwałtowna. Na otwarciu średni kurs tej pary sięga 1,11 .

 

Zeznania byłego szefa FBI

Czwartek był ważnym dniem dla rynku, dlatego warto zatrzymać się na nim nieco dłużej. O godzinie 16:00 w USA rozpoczęły się zeznania byłego już szefa FBI. James Comey jest niemal przekonany o udziale Rosji w wyborach prezydenckich.

 

Dane z Wielkiej Brytanii

Po ostudzeniu emocji inwestorzy zaczną znów kierować uwagę na kalendarz makro, jednak ten prezentuje się dziś skromnie. Ważniejsze informacje zostaną zaprezentowane w Wielkiej Brytanii, jednak dla funta pierwszoplanowe znaczenie mają dziś wyniki wyborów.

 

Na złotym

W piątkowy poranek złoty zyskuje wyłącznie wobec funta. Względem euro, franka i dolara jego pozycja pozostaje osłabiona (EUR/PLN 4,20, USD/PLN 3,75, CHF/PLN 3,87).

 

Wydarzenia gospodarcze:

 • Bilans handlu zagranicznego (GBP) – Wielka Brytania
 • Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania

cele informacyjne komentarz walutowy

09.06.2017 09:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000