KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Nauka języków obcych Smartfon, Android

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

Nauka języków jest obecnie niezwykle modna, a wykorzystanie do tego celu smartfona, który jest w posiadaniu 75% Polaków, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stojąc w korku, w metrze czy w Read more
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more

Nastroje nie sprzyjają dolarowi. Komentarz walutowy 28.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W sobotę zakończyło się sympozjum w Jackson Hole. Przełomu nie było, mimo to doszło do znacznego umocnienia euro. Atmosfera na rynku nie sprzyja dolarowi.

 

Euro silnie w górę

Ani z ust Janet Yellen, ani Mario Draghiego w trakcie konferencji w Jackson Hole nie padły żadne kluczowe informacje na temat przyszłej polityki pieniężnej prowadzonej przez banki centralne. Mimo to kurs EUR/USD silnie powędrował w górę. Takie zachowanie może mieć związek z wypowiedziami innych członków Fed, które nie zwiększają oczekiwań, co do ścieżki podwyżek w USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, pln

Źródło: bankier.pl

 

Niewiele danych w tym tygodniu

Poniedziałek w parze EUR/PLN przynosi nieznaczne odreagowanie ostatnich spadków. Mimo to złotemu udaje się utrzymać silniejszą pozycję. Kalendarz makroekonomiczny na nadchodzące dni nie prezentuje się zbyt obficie. Dziś opublikowane zostały dane o podaży pieniądza M3. Najwięcej emocji mogą wzbudzić czwartkowe odczyty na temat inflacji oraz piątkowy indeks PMI dla przemysłu. Pojawią się również dane z Niemiec. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar coraz słabszy

Atrakcyjność dolara maleje i nie pomagają nawet wiadomości o rozpoczęciu w niedługim czasie kampanii związanej z reformą podatkową. Po problemach z Obamacare rynek może nie wierzyć by Trumpowi udało się przeforsować zmiany. Za osłabieniem dolara mogą stać też “gołębie” wypowiedzi członków Fed. Zastanawiające może być również milczenie Janet Yellen w kluczowych kwestiach. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,56 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą ważne dane z kraju

Silniejszy – w porównaniu do kursu z zeszłego poniedziałku – był dziś złoty w parze z frankiem, choć szwajcarska waluta podczas trwania sesji korygowała ostatni ruch w dół. Relacja zachodząca w tej parze jest wynikiem atmosfery panującej na szerokim rynku. W najbliższych dniach nie zabraknie interesujących danych z kraju. Dziś inwestorzy zapoznali się ze wskaźnikiem koniunktury wg BIEC. Średnia wartość w parze CHF/PLN wyniosła dziś 3,73.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sesja bez Wielkiej Brytanii

Przed weekendem funt stał się jeszcze słabszy, a w kulminacyjnym momencie jego minimalna wartość pokazała 4,57. Dziś na brytyjskim rynku dzień wolny, w związku z Letnim Świętem Bankowym. W następnych dniach kluczową publikacją z tego kraju będzie piątkowy indeks PMI dla przemysłu. Średnia wartość funta pokazała dziś wartość 4,61 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.08.2017 15:35
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000