KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy będzie podwyżka stóp procentowych?

Piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy – na te informacje czekają wszyscy inwestorzy. Rynki finansowe niecierpliwie wyczekują informacji o liczbie nowych miejsc pracy, wysokości stopy bezrobocia oraz wysokości Read more
kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki Read more

Nastroje nie sprzyjają dolarowi. Komentarz walutowy 28.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W sobotę zakończyło się sympozjum w Jackson Hole. Przełomu nie było, mimo to doszło do znacznego umocnienia euro. Atmosfera na rynku nie sprzyja dolarowi.

 

Euro silnie w górę

Ani z ust Janet Yellen, ani Mario Draghiego w trakcie konferencji w Jackson Hole nie padły żadne kluczowe informacje na temat przyszłej polityki pieniężnej prowadzonej przez banki centralne. Mimo to kurs EUR/USD silnie powędrował w górę. Takie zachowanie może mieć związek z wypowiedziami innych członków Fed, które nie zwiększają oczekiwań, co do ścieżki podwyżek w USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, pln

Źródło: bankier.pl

 

Niewiele danych w tym tygodniu

Poniedziałek w parze EUR/PLN przynosi nieznaczne odreagowanie ostatnich spadków. Mimo to złotemu udaje się utrzymać silniejszą pozycję. Kalendarz makroekonomiczny na nadchodzące dni nie prezentuje się zbyt obficie. Dziś opublikowane zostały dane o podaży pieniądza M3. Najwięcej emocji mogą wzbudzić czwartkowe odczyty na temat inflacji oraz piątkowy indeks PMI dla przemysłu. Pojawią się również dane z Niemiec. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar coraz słabszy

Atrakcyjność dolara maleje i nie pomagają nawet wiadomości o rozpoczęciu w niedługim czasie kampanii związanej z reformą podatkową. Po problemach z Obamacare rynek może nie wierzyć by Trumpowi udało się przeforsować zmiany. Za osłabieniem dolara mogą stać też “gołębie” wypowiedzi członków Fed. Zastanawiające może być również milczenie Janet Yellen w kluczowych kwestiach. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,56 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą ważne dane z kraju

Silniejszy – w porównaniu do kursu z zeszłego poniedziałku – był dziś złoty w parze z frankiem, choć szwajcarska waluta podczas trwania sesji korygowała ostatni ruch w dół. Relacja zachodząca w tej parze jest wynikiem atmosfery panującej na szerokim rynku. W najbliższych dniach nie zabraknie interesujących danych z kraju. Dziś inwestorzy zapoznali się ze wskaźnikiem koniunktury wg BIEC. Średnia wartość w parze CHF/PLN wyniosła dziś 3,73.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sesja bez Wielkiej Brytanii

Przed weekendem funt stał się jeszcze słabszy, a w kulminacyjnym momencie jego minimalna wartość pokazała 4,57. Dziś na brytyjskim rynku dzień wolny, w związku z Letnim Świętem Bankowym. W następnych dniach kluczową publikacją z tego kraju będzie piątkowy indeks PMI dla przemysłu. Średnia wartość funta pokazała dziś wartość 4,61 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.08.2017 15:35
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000