KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym Read more

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? [dotacje unijne, crowdfunding i wiele innych możliwości]

Nowy rok, nowy ja. Jedni zaczynają się zdrowo odżywiać, inni planują podróże, a Ty postanowiłeś skończyć z pracą na etacie i rozpocząć działalność na własny rachunek. Pomysł jest, chęci są, Read more

Od ECB do Fed. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 30.10-03.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był tydzień z bankami centralnymi. W środę zaprezentowana została decyzja Rezerwy Federalnej, a dzień później – Bank of England. Wiele emocji związanych było również z wyborem szefa Fed.

 

Emocje wokół banków

Zeszłotygodniowe słowa Mario Draghiego, po posiedzeniu ECB w sprawie stóp procentowych, osłabiły euro. Kurs EUR/USD w pierwszej połowie tygodnia oscylował więc w okolicach 1,16. W kolejnych dniach uwaga skierowała się przede wszystkim na Stany Zjednoczone, gdzie obok decyzji Fed, poznaliśmy nowego szefa tej instytucji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,16.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

PKB w strefie euro

Na początku tygodnia sytuacja w parze EUR/PLN prezentowała się spokojnie. Rynek wciąż pozostawał pod wrażeniem wystąpienia prezesa banku ECB. W kolejnych dniach uwaga inwestorów przenosiła się na USA, jednak w międzyczasie mogliśmy poznać również ważne odczyty ze strefy euro. Najwięcej uwagi przykuwał wstępny odczyt PKB za III kwartał, który pokazał dynamikę 2,5% w ujęciu rocznym. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Dużo spraw wokół dolara

To był niezwykle ważny tydzień dla dolara. Obok decyzji w sprawie stóp procentowych, poznaliśmy również wybór Donalda Trumpa dotyczący następcy Janet Yellen na stanowisku przewodniczącego Fed. Został nim Jerome Powell. Przez cały tydzień publikowane były również ważne dane z USA, z czego najwięcej uwagi przykuwały dzisiejsze payrolls. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,64.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Dane krajowe

W tym tygodniu pojawiło się również kilka informacji krajowych, z czego najwięcej uwagi przykuwała wtorkowa publikacja dotycząca inflacji CPI. Odczyt w ujęciu rok do roku okazał się zgodny z prognozami i pokazał wartość 2,1%. Poza tym w kalendarzu znalazł się również wskaźnik rynku pracy wg BIEC oraz indeks PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,64.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

BoE podniósł stopy

Również funt w tym tygodniu czekał na ważne informacje. W czwartek została ogłoszona decyzja w sprawie polityki pieniężnej BoE. Zgodnie z oczekiwaniami Bank Anglii zdecydował o podniesieniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Jest to pierwszy taki ruch po poluzowaniu polityki w sierpniu 2016 roku. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,76.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.11.2017 13:41
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!