KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more

Po weekendzie PLN jeszcze silniejszy. Komentarz walutowy 27.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałkowy kalendarz danych prezentuje się skromnie, zwłaszcza po stronie Europy, gdzie nie ma zaplanowanych żadnych publikacji. Informacje napłyną dziś jedynie ze Stanów Zjednoczonych.

 

Złoty coraz silniejszy

Po weekendzie złotemu udało się podtrzymać silniejszą pozycję względem podstawowych walut. Kurs EUR/PLN pokazuję dziś średnią wartość 4,20, natomiast za dolara należy zapłacić tylko 3,51 PLN. Frank spadł poniżej 3,60. Za takie zachowanie odpowiada poprawa nastrojów związana z uspokojeniem emocji wokół niemieckiej polityki, ale również ostatnie dane z Polski i Europy.

 

Dane z USA: sprzedaż nowych domów

W dzisiejszym kalendarzu pojawią się jedynie dane ze Stanów Zjednoczonych. O 16:00 napłyną informacje na temat sprzedaży nowych domów, natomiast pół godziny później – indeks Dallas Fed dla przemysłu. Na późny wieczór zaplanowane jest wystąpienie Neela Kashkariego z Fed w Minneapolis.

 

W tym tygodniu: dane z Polski, USA i cd. reformy podatkowej

Kolejne dni mogą okazać się mniej ospałe. Uwagę inwestorów skupiać będą przede wszystkim dane ze Stanów Zjednoczonych oraz wystąpienia bankierów z Fed. Po przerwie związanej ze Świętami Dziękczynienia w USA powróci również temat reformy podatkowej Donalda Trumpa. Interesujące wiadomości pojawią się również w Polsce. Mowa przede wszystkim o czwartkowych danych, kiedy to poznamy finalne PKB za III kwartał oraz wstępną inflację CPI.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

16:00 Sprzedaż nowych domów – USA
16:30 Indeks Dallas Fed dla przemysłu – USA
22:30 Wystąpienie szefa Fed z Minneapolis (Neel Kashkari) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

27.11.2017 10:09
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000