Chat with us, powered by LiveChat

Po weekendzie PLN jeszcze silniejszy. Komentarz walutowy 27.11.2017

Poniedziałkowy kalendarz danych prezentuje się skromnie, zwłaszcza po stronie Europy, gdzie nie ma zaplanowanych żadnych publikacji. Informacje napłyną dziś jedynie ze Stanów Zjednoczonych.

 

Złoty coraz silniejszy

Po weekendzie złotemu udało się podtrzymać silniejszą pozycję względem podstawowych walut. Kurs EUR/PLN pokazuję dziś średnią wartość 4,20, natomiast za dolara należy zapłacić tylko 3,51 PLN. Frank spadł poniżej 3,60. Za takie zachowanie odpowiada poprawa nastrojów związana z uspokojeniem emocji wokół niemieckiej polityki, ale również ostatnie dane z Polski i Europy.

 

Dane z USA: sprzedaż nowych domów

W dzisiejszym kalendarzu pojawią się jedynie dane ze Stanów Zjednoczonych. O 16:00 napłyną informacje na temat sprzedaży nowych domów, natomiast pół godziny później – indeks Dallas Fed dla przemysłu. Na późny wieczór zaplanowane jest wystąpienie Neela Kashkariego z Fed w Minneapolis.

 

W tym tygodniu: dane z Polski, USA i cd. reformy podatkowej

Kolejne dni mogą okazać się mniej ospałe. Uwagę inwestorów skupiać będą przede wszystkim dane ze Stanów Zjednoczonych oraz wystąpienia bankierów z Fed. Po przerwie związanej ze Świętami Dziękczynienia w USA powróci również temat reformy podatkowej Donalda Trumpa. Interesujące wiadomości pojawią się również w Polsce. Mowa przede wszystkim o czwartkowych danych, kiedy to poznamy finalne PKB za III kwartał oraz wstępną inflację CPI.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar
Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty
Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty
Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty
Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty
Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

16:00 Sprzedaż nowych domów – USA
16:30 Indeks Dallas Fed dla przemysłu – USA
22:30 Wystąpienie szefa Fed z Minneapolis (Neel Kashkari) – USA

27.11.2017
Katarzyna Orawczak