KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim Read more

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest Read more

Podsumowanie tygodnia 12.04-17.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Piątkowy handel na rynku walutowym przyniósł umocnienie dla złotówki jedynie w relacji z dolarem. Natomiast względem euro i franka uległa osłabieniu. Ostatni dzień tygodnia był optymistyczny dla wspólnej waluty, która poprawiła się w zestawieniu z USD.

Spadek dolara, wzrost euro

Od poniedziałku para EUR/USD zmagała się z wahaniami kursu, lecz mimo to zauważalny jest trend wzrostowy. Z poziomu 1,05 na początku tygodnia nastąpił skok do osiągniętej dziś wartości 1,08. Euro umocniło się pomimo niekorzystnej atmosfery panującej na Starym Kontynencie w związku z bezowocnymi dotychczas greckimi negocjacjami. Środowe informacje o braku zmian w polityce monetarnej Eurolandu okazały się budujące dla wspólnej waluty. Spadek wartości dolara wydaje się jednak być tylko chwilową reakcją rynku na minione wydarzenia.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Droższe euro z Grecją w tle

W minionym tygodniu kurs pary EUR/PLN charakteryzował się wysoką zmiennością. Na wykresie pojawiały się wartości w przedziale 3,98 do 4,02 PLN. Duże wahania tych dwóch walut miały związek z napięciami spowodowanymi podwyższonym ryzykiem bankructwa Grecji. Dalszy brak porozumienia wprowadza spory niepokój wśród inwestorów. MFW ma pewne obawy o utratę płynności finansowej, co również dobrze nie rokuje. Na dodatek, jej główny dłużnik musi za najbliższe dwa miesiące oddać prawie 1 mld euro. Podczas nieoficjalnych rozmów na wiosennej sesji MFW i Banku Światowego greckim delegatom dano do zrozumienia, że nie ma szans na odroczenie terminu spłaty rat. Niekończący się temat Grecji mocno obciąża wspólną walutę. Dzisiejsze dane o inflacji dla Strefy Euro spowodowały spadek z poziomu 4,02 do 4,007. Unijny urząd statystyczny podał, że deflacja HICP w strefie euro wyniosła w marcu 0,1% , wobec 0,3% w miesiącu poprzednim.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złotówka dobrze kończy tydzień

Złotówka znacząco się umocniła od poniedziałku w relacji z dolarem. USD potaniał o około 8 groszy. Przyczyniła się do tego ostatnia gorsza seria danych makroekonomicznych. Jeśli popołudniowe raporty o stanie gospodarki USA okażą się równie słabe jak poprzednie, może to być sygnał dla Fedu do rozważenia podwyżki stóp procentowych dopiero pod koniec roku. Po chwilowym spadku do 3,6986 kursu USD/PLN obecnie znajduje się na poziomie 3,7223.

 

USD/PLN

usdpln

Żródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

„Frankowicze” wytrwale czekają

W przeciągu tygodnia frank szwajcarski zdecydowanie podrożał. Dziś trzeba było za niego zapłacić średnio 3,91 PLN. Jak widać utrzymujący się od początku tygodnia na poziomie 3,85 kurs CHF/PLN podrożał o 6 groszy. Kredytobiorcy na osłabienie franka niestety muszą jeszcze cierpliwie poczekać.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.04.2015 15:59
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000