KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl kulturalnie, podróże, wyjazd, Europa, zwiedzanie

Ekantor.pl kulturalnie – luty 2018

Romantyczny wieczór w Rzymie czy wspólne oglądanie meczu na Camp Nou? A może “Star Trek” w niezwykłym otoczeniu londyńskiego muzeum? Zobacz jakie atrakcje kulturalne czekają w całej Europie. Read more
Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, Read more

Podsumowanie tygodnia 20.04.-24.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Grecki tydzień dobiega końca. Kursy wszystkich par walutowych podczas piątkowego handlu na rynku finansowym były bardzo zmienne. Z perspektywy całego tygodnia największe wahnięcia zostały zanotowane na parze EUR/PLN, która osiągnęła najniższy poziom od wielu lat.

Słaby dolar

Koniec tygodnia przyniósł spadek wartości dolara. Od poniedziałku para EUR/USD względnie utrzymywała się na jednym poziomie z lekkimi wahaniami w przedziale między 1,0660 a 1,0796, od czwartkowej sesji amerykańska waluta zaczęła słabnąć. Podczas dzisiejszych notowań został osiągnięty poziom 1,0893. Jeśli Eurogrupa osiągnie kompromis z Grecją, to wspólna waluta zapewne umocni się jeszcze bardziej. W przypadku odroczenia porozumienia do końca kwietnia będziemy oglądać powrót do 1,07 czy nawet 1,06.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złotówka czeka na wieści z Rygi

Można śmiało powiedzieć, że miniony tydzień na parze EUR/PLN należał do złotówki. Nasza waluta umocniła się względem wspólnej waluty osiągając poziom poniżej 4,00. Najniższy kurs został osiągnięty we wtorek 3,9626. Niestabilność na tej parze walutowej (jak również na pozostałych) wynikała z ciągłego niepokoju o sytuację finansową Grecji. Problemy tego państwa stanowiły główny czynnik zmian zachodzących w notowaniach walut. Dzisiejszy kurs naszej waluty w oczekiwaniu na informacje o rozstrzygnięciu z Rygi osiągnął wartość zbliżoną do 4,01.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złotówka kontra dolar

Tydzień kończy się również optymistycznie dla naszej waluty w relacji z dolarem. Mimo, że piątkowe notowania tej pary nie przyniosły trwałego umocnienia złotówki, to w zestawieniu z poprzednimi sesjami wypadła ona nie najgorzej. W stosunku do wczorajszego poziomu 3,7460 dolar zanotował spadek do 3,6762. Nasza waluta nie utrzymała przewagi do USD, jednak nie wszystko jeszcze stracone.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Niestabilny frank szwajcarski

Notowania pary CHF/PLN miały burzliwy przebieg. Prawie 10 groszowe różnice w kursie w minionym tygodniu przysporzyły wielu emocji przede wszystkim osobom zadłużonym we franku. Wydaje się, że koniec tygodnia może przynieść jakieś rozwiązanie dla relacji tych dwóch walut. Takie nadzieje są pokładane w wystąpieniu szefa Szwajcarskiego Banku Narodowego, wobec którego rynek oczekuje pewnych deklaracji oraz zapewnień w związku z przewartościowanym frankiem. Rynek w ostatnich godzinach wycenił CHF średnio na 3,87 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.04.2015 15:58
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000