KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zmiany, mandat, płatność kartą

Od teraz mandat opłacisz u policjanta

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale. Od lutego część kierowców może opłacić mandat kartą lub BLIKIEM. Czy równie chętnie będziemy korzystać z transakcji bezgotówkowych w Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Podsumowanie tygodnia 23-27.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Koniec tygodnia przyniósł umocnienie dolara, z którego skorzystała nasza waluta na parze z euro. Inwestorzy wyczekują niecierpliwie przyszłego tygodnia, najważniejszy będzie czwartek i piątek.

 

Dolar w centrum uwagi

Amerykańska waluta zdominowała rynek. W minionym tygodniu przez pierwsze trzy dni obserwowaliśmy lokalne osłabienie, które zostało przełamane w środowe popołudnie. Z poziomu 1,0685 nastąpił spadek do 1,0573. Dziś mimo wczorajszego Święta Dziękczynienia w Stanach zjednoczonych, które powinno spowodować lekkie uśpienie inwestorów nastąpiła ponowna próba przebicia powyższego poziomu. Przyszły tydzień będzie bardzo ciekawy z punktu widzenia polityki monetarnej zarówno USA jak i UE. W czwartek poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, natomiast w piątek tradycyjnie raport z amerykańskiego rynku pracy. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,05 USD.

EUR/USD

kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Relatywnie dobry tydzień dla euro

Chociaż komentarze przedstawicieli EBC nie wspierały europejskiej waluty, która wobec dolara pozostaje cały czas osłabiona, plony zbierała względem lokalnych walut. Jedną z nich był nasz złoty. Od poniedziałku PLN tracił wobec EUR. Rozpoczęliśmy notowania od poziomu 4,2312 a w piątek przed południem mieliśmy 4,2739. W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować, że chwilowo większe znaczenia miał aspekt spekulacyjny, niż dane makroekonomiczne. Na naszym podwórku największe znaczenie ostatnio mają przemiany polityczne. Podczas dzisiejszej sesji średni kurs euro wyniósł 4,25 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar najdroższy od 11 lat

Ten tydzień okazał się ważny ze względu na przekroczenia ważnego – psychologicznego – poziomu 4,00. To, że amerykańska waluta stale się umacnia wobec innych walut dało się zauważyć już wcześniej, jednak przekroczenie tej wartości, której nie oglądaliśmy na rynku walutowym od 2004 roku stanowi ważny punkt. Moment, w którym rynek naprawdę bierze pod uwagę, że dolar to potęga międzynarodowa. Z tego też względu grudzień będzie miesiącem szczególnie bacznie śledzonym przez uczestników rynku. Dwie daty będą szczególnie ważne: 4 grudnia oraz 16 grudnia. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,03 PLN.

UDS/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Ostatni dzień tygodnia dniem tańszego franka

Złoty na koniec tygodnia umocnił się wobec franka szwajcarskiego, a poniedziałek wskazywał na coś zupełnie innego. Wahania na parze CHF/PLN w ostatnich pięciu dniach poruszały się w przestrzeni między dołkiem na poziomie 3,90 a górką 3,94. Wyraźne wyhamowanie nastąpiło podczas wczorajszej sesji, być może dzięki nieobecności amerykańskich inwestorów na rynku. Dzisiejszy kurs, mimo że niższy, nie jest zadowalający. Większość „frankowiczów”, spodziewała się wyraźnego osłabienia mocno przewartościowanego franka z końcem 2015 roku. Pozostał jeszcze miesiąc, chyba najważniejszy w tym roku. Dzisiejsza średnia wartość franka wyniosła 3,91 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.11.2015 15:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000