KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to Read more

finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more

Podsumowanie tygodnia 27-31.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Koniec miesiąca i jednocześnie drugiego kwartału w tym roku wyglądał ciekawie. Para EUR/PLN utrzymała się na poziomie 4,14. Główna para walutowa po posiedzeniu Fedu i serii danych makro w dalszym ciągu nie obrała jednoznacznego kierunku notowań. Frank szwajcarski umocnił się wobec złotówki, co niestety wywołało negatywne emocje wśród „frankowiczów”.

 

Dane makro, Fed, rynek surowców

Notowanie pary EUR/USD były zdominowane przede wszystkim przez dane makroekonomiczne publikowane w tym tygodniu w dużej ilości dla USA i UE. Największe zmiany zostały zaobserwowane po odczytach niemieckiego indeksu IFO i PKB dla Stanów Zjednoczonych. Do zmienności powyższej pary oraz dużego oporu przed zejściem w dół wykresu przyczyniły się również spadki na rynku surowców – głównie ropy i złota. Komunikat Fedu, który był wydarzeniem tygodnia nie zrobił większego wrażenia na dolarze. Chwilowe zejście do 1,08 nastąpiło dopiero we czwartek. Nie trwało ono jednak długo, ponieważ dzisiejsza średnia wartość USD wyniosła 1,09 EUR.

 

EUR/USD

euro, dolar dzisiejsze notowania

Źródło:http://www.money.pl/u/data_window/?smb=EURUSD

 

Euro kończy tydzień wysoko

Wspólna waluta obroniła poziom 4,14. Oprócz wtorkowego notowania kurs pary EUR/PLN codziennie osiągał szczyt i spadał do punktu wyjścia. Wczoraj nastąpił mały przełom, ponieważ zamknięcie sesji nastąpiło dość wysoko, czego efektem była dzisiejsza próba przebicia linii oporu znajdująca się na wysokości 4,15. Prawdopodobnie był to sygnał do dalszych wzrostów na tej parze. Notowania EUR/PLN były zależne od zmian zachodzących na głównym parytecie. Nierozstrzygnięta kwestia Grecji w sprawie finansowania programu pomocowego i doniesienia o wycofaniu się z niego MFW zahamowały potencjał wzrostu EUR. Podczas dzisiejszej sesji dużym wsparciem dla wspólnej waluty okazały się informacje o utrzymaniu się inflacji na poziomie 0,2%, dzięki czemu średnia wartość euro wyniosła 4,14 PLN.

 

EUR/PLN

kurs euro i złotówki notowania walut

Źródło:http://www.money.pl/u/data_window/?smb=EURPLN

 

Linia trendu załamana

Amerykańska waluta w tym tygodniu była wsparta całkiem dobrymi danymi. Po trochę gorszym poniedziałku kolejne sesje były tylko zwyżkowe aż do dziś. Para USD/PLN z poziomu 3,79 spadła do 3,76, co zakłóciło próbę wyznaczenia trendu. Mimo to tendencja wg inwestorów w dalszym ciągu pozostaje zwyżkowa, a przebicie wartości 3,80 to tylko kwestia czasu. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji to 3,77 PLN.

 

USD/PLN

dzisiejszy kurs dolara

Źródło:http://www.money.pl/u/data_window/?smb=USDPLN

 

CHF niestety dalej drogi

Frank szwajcarski po pięknym spadku do przeszło 3-miesięcznego minimum 3,84 tydzień kończy równie wysoko, jak rozpoczął. Duża wrażliwość na czynniki napływające z szerokiego rynku były powodem falującego wykresu pary CHF/PLN podczas ostatnich sesji. Wielu „frankowiczów” miało cichą nadzieję, że będą wymieniać franka taniej trochę dłużej niż tylko przez parę dni. Dzisiejsza średnia wartość CHF nie napawała optymizmem, ponieważ wyniosła 3,91 PLN.

 

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło:http://www.money.pl/u/data_window/?smb=CHFPLN

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

31.07.2015 15:03
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000