KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Podsumowanie tygodnia 29.06-3.07.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Przewrotnie rozpoczynający się tydzień dobiega końca bez zwrotu w akcji. Grecja czeka na niedzielne referendum, które na pewno będzie przełomowe. Spekulacji na temat jej wyjścia ze Strefy Euro, ewentualnych rozmów o nowym planie pomocy finansowej czy konsekwencji ogłoszenia bankructwa co niemiara. Na koniec tygodnia zwiększyło się napięcie na rynku, które z pewnością zostanie rozładowane podczas poniedziałkowej sesji.

 

Para EUR/USD odbija na koniec tygodnia w górę
Rynek pracy w Stanach Zjednoczonych wyraźnie odżył. Zatrudnienie w USA według państwowych danych nie wzrósł aż tak znacząco jak w miesiącu poprzednim, ale za to stopa bezrobocia spadła do 5,3%. Inwestorzy przyjęli to raczej neutralnie. Bardziej istotne dla nich będzie niedzielne referendum. Po poniedziałkowym skoku do wartości 1,12 para EUR/USD przez dwie sesje schodziła w dół. Dopiero wczoraj nastąpiła lekka korekta, dzięki czemu dziś mamy na wykresie 1,11. Jak widzimy reakcja na porzucenie przez Grecję dalszych negocjacji z wierzycielami wywołała tylko chwilową zmianę w notowaniach tych dwóch walut. Na koniec tygodnia średnia wartość dolara wyniosła 1,11.

 

EUR/USD

para EUR/USD reaguje na kryzys Grecji

Źródło:http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro stabilnie czeka na referendum w Grecji
Notowania pary EUR/PLN w minionym tygodniu utrzymywały się w miarę stabilnie. Najwyższa wartość 4,19 została osiągnięta w poniedziałek natomiast najniższa 4,17 we wtorek. Euro pozostało w dalszym ciągu odporne na wszelkie plotki i niepewne doniesienia dotyczące dalszych losów Grecji, stąd tak niewielkie różnice w kursach. Po niedzielnym głosowaniu nerwowość na rynku finansowym ponownie może się zwiększyć. Niepewność inwestorów co do ratunku dla Ateńczyków zwiększyła się dodatkowo w związku z nieoficjalnymi informacjami odnośnie posiadanych przez nich zasobów finansowych. Według prasowych doniesień do rozdysponowania zostało im około 500 mln euro, które mogą rozejść się w mgnieniu oka po otwarciu banków we wtorek. Średnia wartość euro podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniosła 4,18 PLN.

 

EUR/PLN

dzisiejszy kurs pary EUR/PLN był stabilny

Źródło:http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Ciekawy tydzień na parze USD/PLN
Rynek finansowy najbardziej lubi rzeczy przewidywalne i takie, które nie powodują podejmowania pochopnych decyzji przez inwestorów. Niestety miniony tydzień miał zdecydowanie odwrotny przebieg. Nagła zmiana taktyki premiera Tsiprasa spowodowała w poniedziałek spadek wartości dolara na parze z naszą walutą, a gdy mniej więcej był znany dalszy przebieg wydarzeń umocnił się. Wisienką na torcie miały być dane z amerykańskiego rynku pracy, które zostały przyjęte neutralnie mimo swojej pozytywnej wartości. Dzisiejsza sesja przyniosła lekkie umocnienie naszej walucie wyceniając dolara średnio na 3,77 PLN.

 

USD/PLN

notowania pary USD/PLN

Źródło:http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Frank kończy tydzień stabilnie na poziomie 4,00
Frank szwajcarski po poniedziałkowym skoku do 4,05 raczej nie odważy się powrócić do tej wartości. Interwencja Szwajcarskiego Banku Narodowego okazała się na tyle skuteczna, że wczoraj kurs CHF/PLN zszedł chwilowo w okolice 3,97. Dziś ze względów oczywistych mamy powrót w okolice 4,00. Niepewność rynku co do konsekwencji ewentualnego opowiedzenia się Greków na „Nie” w referendum powoduje ogólną panikę. W związku z tym frank cały czas stanowi bezpieczniejszą przystań dla inwestorów niż euro. Nie mogą niestety tego powiedzieć osoby posiadające kredyt w tej walucie, które cały czas czekają na spadek szwajcarskiej waluty. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,00 PLN.

 

CHF/PLN

kurs pary CHF/PLN

Źródło:http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

03.07.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000