KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more
Darmowy miesięczny planer wydatków Ekantor.pl

Darmowy miesięczny planer wydatków [POBIERZ I WYDRUKUJ]

W dniu wypłaty szastasz gotówką niczym Leonardo DiCaprio w pamiętnej scenie na jachcie w filmie "Wilk z Wall Street"? A pod koniec miesiąca z lupą w dłoni szukasz ostatnich zaskórniaków? Read more

Podsumowanie tygodnia 4-8.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na koniec tygodnia nastąpiły zmiany na parze USD/PLN, która zmieniła kierunek notowań. EUR/USD czeka na impuls związany z odczytem najważniejszych danych dotyczących rynku pracy. Złotówka osłabiła się wobec euro i franka szwajcarskiego.

 

 

Oczekiwanie na dane z rynku pracy

Pierwszy pełny tydzień maja na parze EUR/USD przyniósł inwestorom wiele emocji. Liczne odczyty danych makroekonomicznych oraz doniesienia o niezakończonych negocjacjach z Grecją były widoczne w postaci wahań na wykresie notowań tej pary walutowej. Brak wyraźnego trendu był dużym utrudnieniem w prognozowaniu przyszłych tendencji kursowych. Najniższy poziom 1,1069 na tej parze walutowej został osiągnięty we wtorek, od którego nastąpiło odbicie w kierunku wczorajszej, najwyższej wartości w tym tygodniu 1,1385. Dziś obserwowaliśmy lekki spadek, który raczej był przygotowaniem do popołudniowego odczytu danych z amerykańskiego rynku pracy. Średnia wartość dolara wyniosła 1,12 euro.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Słaby tydzień PLN

Ten tydzień dla złotówki na parze z euro był nieco gorszy od poprzedniego. Nie udało się zejść poniżej bariery 4,00. Mimo to kurs ten w dalszym ciągu utrzymuje się na poziomie, który jest najniższy od kilku lat. Rynek walutowy podczas tych pięciu sesji zmagał się przede wszystkim z czynnikami napływającymi z szerokiego rynku, m.in. były to pogłoski o zbliżającym się bankructwie Grecji. Choć premier Tsipras zapewnił, że spłacą całe zobowiązanie wobec MFW, nie oznacza to końca ich kłopotów finansowych. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,06 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Zmiana kierunku USD/PLN

Na parze USD/PLN na koniec tygodnia nastąpił odwrót od trendu spadkowego. W środę został osiągnięty najniższy poziom od początku roku. Wartość 3,55 ostatni raz inwestorzy widzieli w styczniu. Próby wybicia się dolara na parze ze złotówką poskutkowały tym, że dziś średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła 3,62. Zmiany mogą nastąpić późnym popołudniem, ponieważ wtedy poznamy kluczowe dane dla USD z rynku pracy. Tylko optymistyczne wartości będą w stanie trwale utrzymać trend zwyżkowy.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Ciągle drogi frank szwajcarski

Sytuacja złotówki na parze z frankiem szwajcarskim była o tyle skomplikowana, że trudno było powiedzieć, w którą stronę pójdą notowania. Poniedziałkowa sesja wskazywała na stabilizację natomiast we czwartek oglądaliśmy już najwyższe wartości od stycznia. Brak skutecznych interwencji ze strony SNB zmusza osoby, które mają zaciągnięty kredyt w tej walucie do poszukiwania rozwiązań na własną rękę. I tu z pomocą przychodzą kantory, zwłaszcza te internetowe, z których warto korzystać chociażby po to żeby zaoszczędzić na spreadach. Jeszcze wiele osób nie wie, że lepiej w dobie drogiego CHF kupić go korzystając z internetowej platformy i przelać na konto walutowe lub bezpośrednio konto kredytu, niż nabyć go po kursie bankowym. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,91 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.05.2015 15:53
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000