KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na ... Czytaj całość
oszczedzanie

Jak zaoszczędzić ponad 600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. ... Czytaj całość

Podsumowanie tygodnia 4-8.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na koniec tygodnia nastąpiły zmiany na parze USD/PLN, która zmieniła kierunek notowań. EUR/USD czeka na impuls związany z odczytem najważniejszych danych dotyczących rynku pracy. Złotówka osłabiła się wobec euro i franka szwajcarskiego.

 

 

Oczekiwanie na dane z rynku pracy

Pierwszy pełny tydzień maja na parze EUR/USD przyniósł inwestorom wiele emocji. Liczne odczyty danych makroekonomicznych oraz doniesienia o niezakończonych negocjacjach z Grecją były widoczne w postaci wahań na wykresie notowań tej pary walutowej. Brak wyraźnego trendu był dużym utrudnieniem w prognozowaniu przyszłych tendencji kursowych. Najniższy poziom 1,1069 na tej parze walutowej został osiągnięty we wtorek, od którego nastąpiło odbicie w kierunku wczorajszej, najwyższej wartości w tym tygodniu 1,1385. Dziś obserwowaliśmy lekki spadek, który raczej był przygotowaniem do popołudniowego odczytu danych z amerykańskiego rynku pracy. Średnia wartość dolara wyniosła 1,12 euro.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Słaby tydzień PLN

Ten tydzień dla złotówki na parze z euro był nieco gorszy od poprzedniego. Nie udało się zejść poniżej bariery 4,00. Mimo to kurs ten w dalszym ciągu utrzymuje się na poziomie, który jest najniższy od kilku lat. Rynek walutowy podczas tych pięciu sesji zmagał się przede wszystkim z czynnikami napływającymi z szerokiego rynku, m.in. były to pogłoski o zbliżającym się bankructwie Grecji. Choć premier Tsipras zapewnił, że spłacą całe zobowiązanie wobec MFW, nie oznacza to końca ich kłopotów finansowych. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,06 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Zmiana kierunku USD/PLN

Na parze USD/PLN na koniec tygodnia nastąpił odwrót od trendu spadkowego. W środę został osiągnięty najniższy poziom od początku roku. Wartość 3,55 ostatni raz inwestorzy widzieli w styczniu. Próby wybicia się dolara na parze ze złotówką poskutkowały tym, że dziś średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła 3,62. Zmiany mogą nastąpić późnym popołudniem, ponieważ wtedy poznamy kluczowe dane dla USD z rynku pracy. Tylko optymistyczne wartości będą w stanie trwale utrzymać trend zwyżkowy.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Ciągle drogi frank szwajcarski

Sytuacja złotówki na parze z frankiem szwajcarskim była o tyle skomplikowana, że trudno było powiedzieć, w którą stronę pójdą notowania. Poniedziałkowa sesja wskazywała na stabilizację natomiast we czwartek oglądaliśmy już najwyższe wartości od stycznia. Brak skutecznych interwencji ze strony SNB zmusza osoby, które mają zaciągnięty kredyt w tej walucie do poszukiwania rozwiązań na własną rękę. I tu z pomocą przychodzą kantory, zwłaszcza te internetowe, z których warto korzystać chociażby po to żeby zaoszczędzić na spreadach. Jeszcze wiele osób nie wie, że lepiej w dobie drogiego CHF kupić go korzystając z internetowej platformy i przelać na konto walutowe lub bezpośrednio konto kredytu, niż nabyć go po kursie bankowym. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,91 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.05.2015 15:53
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000