KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dane klientów bankowych

Dane klientów banków i informacje o rachunkach trafiły na sprzedaż

Idea Bank, mBank, Credit Agricole i ING Bank Śląski - jeżeli posiadasz rachunek, w którymś z tych banków to niestety informacje o Tobie i Twoim koncie mogły trafić do sieci. Read more

Wysokość stóp procentowych w USA – o co ta wrzawa? [raport]

Gdy Amerykanie szykują się do podniesienia stóp procentowych, świat z nerwowością wsłuchuje się w każdy sygnał mogący potwierdzić ten krok. Decyzja ma bowiem wpływ nie tylko na gospodarkę Stanów Zjednoczonych, ale również Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 30.05-3.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Przełom maja i czerwca był bardzo interesującym okresem na rynku walutowym. Złoty mimo dużej ilości czynników mogących działać na niego negatywnie utrzymywał się bardzo stabilnie na parze z euro i frankiem szwajcarskim. Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy.

Dla dolara najważniejsze były dane makro

Notowania głównej pary walutowej w minionym tygodniu były zależne od danych makroekonomicznych. Kurs euro od poniedziałku do połowy czwartku systematyczne umacniał się wobec dolara. Po dwukrotnym przebiciu poziomu 1,12 nastąpiło silne osłabienie wspólnej waluty prawdopodobnie za sprawą lepszego niż się spodziewano wyniku raportu ADP. Dziś, jeśli dane z amerykańskiego rynku pracy wskażą na zbliżony przyrost nowych miejsc pracy możemy liczyć na kontynuację umocnienia dolara. Średni kurs euro na koniec tygodnia wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty mimo wahań stabilny

Złoty w kończącym się tygodniu był poddany dość silnym wahaniom, których rozpiętość dochodziła maksymalnie do poziomu 4,39 a minimalnie do 4,37. Kurs utrzymywał się przez wszystkie pięć sesji na bardzo zbliżonym średnim poziomie. Silniejsze zmiany dało się zauważyć we wtorek. W tym dniu poznaliśmy dynamikę PKB dla Polski, która wyniosła 3% oraz wartość inflacji. Na rynku europejskim ważnym wydarzeniem było wczorajsze posiedzenie EBC, które zakończyło się bez zmian w polityce monetarnej Strefy Euro. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Początek lepszy dla złotego, a koniec dla dolara

Notowania pary USD/PLN były bardzo wyrównane. Pierwsze trzy sesje w tym tygodniu zdecydowanie należały do złotego, któremu ostatecznie udało się umocnić do poziomu 3,90. Im bliżej piątkowych danych z rynku pracy w USA, tym bardziej dolar się umacniał. Kurs dolara być może zakończy tydzień na podobnym poziomie jak go rozpoczął. Wszystko jednak zależy od popołudniowych publikacji. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,93 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja na franku

Frank szwajcarski mimo wielu czynników wywołujących ogólny niepokój na rynkach utrzymywała się bardzo stabilnie w minionym tygodniu. Kurs CHF/PLN nie przekroczył trwale poziomu 3,98, co pokazało, że złoty jeszcze ma siły, aby utrzymywać przewagę. Z danych zaprezentowanych w tym tygodniu wynika, że szwajcarska gospodarka mimo przewartościowanego franka nie ma się najgorzej. PKB za pierwszy kwartał wyniósł 0,7% natomiast sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu do 0,1%. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,96 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt w opałach

Funt brytyjski nie ma lekko. Notowania pary GBP/PLN w tym tygodniu musiały się zmierzyć przede wszystkim z nowymi sondażami dotyczącymi Brexitu. Kurs Brytyjskiej waluty systematycznie osłabiał się wobec złotego. W czwartek rano dotarł do poziomu 5,63 mimo całkiem dobrych danych dotyczących przemysłu. Dopiero w dalszej części dnia i w piątek rozpoczął atak, na 5,67, który udało mu się osiągnąć dzięki indeksowi PMI dla usług, który wzrósł do 53,5 pkt. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,64PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.06.2016 14:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000