KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

korzystanie z kantoru online

Jak korzystać z kantoru online?

Myślisz o tym, by skorzystać z kantoru online, ale boisz się, że jest to zbyt skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Wymiana walut online to prosta i nieskomplikowana czynność, która nie przyniesie Read more
Podaj piłkę dzieciom

W świat z Ekantor.pl #1: Początek drogi. Relacja z podróży autostopem po Ameryce Łacińskiej

Pamiętacie Mateusza Koszelę, który autostopem przemierzył Azję? Mamy więc dla Was świetną wiadomość. Autor bloga Autostopem w świat sportu wyruszył w kolejną podróż, a towarzyszyć mu będzie Ekantor.pl. Nasz cel Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 4.01-8.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Pierwszy tydzień w nowym roku za nami. Kursy walut uległy sporym zmianom. Największe wahania zostały zanotowane na parach związanych z naszą walutą.

Podwyższona zmienność na głównej parze walutowej

Gdyby chińskie władze nie zatrzymały dzisiejszych spadków na giełdzie, bardzo możliwe, że mielibyśmy powtórkę z poprzednich dwóch dni. Dzięki tym działaniom handel na pozostałych rynkach finansowych nie miał tak burzliwego przebiegu jak można było się tego spodziewać. Zwłaszcza, że na dzisiejszą publikację danych z amerykańskiego rynku pracy czekali praktycznie wszyscy inwestorzy. Ale zacznijmy od początku. Tydzień na parze EUR/USD rozpoczął się skokiem powyżej 1,09 od którego nastąpiło silne odbicie w dół trwające do środowego poranka. Najniższy kurs euro został osiągnięty we wtorek – właśnie wtedy odnotowaliśmy poziom 1,0708. Zwrot akcji wywołały słabsze dane dotyczące amerykańskiej gospodarki (spadek indeksu PMI oraz ISM dla usług). Powrót ponad 1,09 nastąpił podczas wczorajszej sesji. Dziś główna para rozpoczęła notowania od spadków, lecz z wyraźnymi wahaniami, które mogą sugerować niezdecydowanie inwestorów, którzy niecierpliwie czekali na najważniejszą publikację tego tygodnia. Średnia wartość euro podczas dzisiejszego handlu wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

W poszukiwaniu nowego szczytu

Notowania złotego przez pierwszą połowę tygodnia nie wyglądały najlepiej. Osłabienie naszej waluty osiągnęło swoje apogeum w środę podczas naszej nieobecności na rynku – Święto Trzech Króli. Para EUR/PLN w tym dniu zanotowała prawie 5 groszowy skok. Przebicie wartości 4,35 nastąpiło następnego dnia. A wszystko z powodu zamieszania spowodowanego wahaniami na chińskiej giełdzie oraz nie do końca dobrymi danymi makro dla Polski (deflacja wycofuje się bardzo powoli a indeks PMI dla przemysłu nawet nie drgnął). Wartości makroekonomiczne dla Strefy Euro okazały się zdecydowanie lepsze niż nasze, czego efekty widzieliśmy w postaci umocnienia wspólnej waluty. Złoty siły zaczął odzyskiwać dopiero wczoraj wieczorem. Dzisiejszy kurs euro wahał się na pograniczu 4,32-4,34 co może sugerować próbę odwrócenia trendu. Średnia wartość EUR wyniosła dziś 4,34 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Nieobecny najbardziej obrywa

Pierwszy tydzień handlu na rynku walutowym w nowym roku równie ciekawie wyglądał na parze USD/PLN. Amerykańska waluta codziennie przez pierwsze trzy dni osiągała nowy szczyt na parze ze złotym. Maximum, czyli 4,04 zostało osiągnięte w środę, gdy Polska była wyłączona z handlu. Złoty poniesione straty odrobił bardzo szybko już wczoraj docierając z powrotem do 3,97. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się niestety zwyżką. Jeśli popołudniowe dane z rynku pracy będą równie dobre jak te zapowiedziane przez raport ADP możemy spodziewać się kolejnego wybicia powyżej 4,00. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła dziś 4,00 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1096,profile-waluta-online.html

Frank nie ustępuje

Notowania pary CHF/PLN w minionym tygodniu były łudząco podobne do zmian zachodzących na EUR/PLN. Frank tak jak i euro najsilniej umocnił się wobec złotego podczas wczorajszej sesji. Po trzech dniach silnych wzrostów kurs szwajcarskiej waluty dotarł do poziomu 4,01. Ukazuje to jak silny wpływ wydarzenia ogólnoświatowe mają na tę walutę. Dzisiejsze dane dotyczące sytuacji na rynku pracy i inflacji konsumenckiej w Szwajcarii wsparły franka. Stopa bezrobocia pozostała na niezmiennym poziomie 3,4% natomiast deflacja bardzo powoli, ale ustępuje. Takie informacje wywołały skok z poziomy 3,98 do 4,00. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,00 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1002,profile-waluta-online.html


cele informacyjne komentarz walutowy

08.01.2016 15:03
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000