KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

przepisy, prawo, konstytucja biznesu, ustawa, Ekantor.pl

Konstytucja biznesu – co oznacza dla początkujących przedsiębiorców?

30 kwietnia weszła w życie tzw. konstytucja biznesu - flagowy projekt Ministerstwa Rozwoju przygotowany pod okiem Mateusza Morawieckiego. Nowe przepisy wprowadzają wiele istotnych zmian dla przedsiębiorców. Również dla tych, którzy Read more

Kryptowaluty nie dla Polaka

Polska robi się krajem coraz mniej gościnnym dla kryptowalut. Premier straszy regulacjami, Komisja Nadzoru Finansowego oraz NBP wskazują na same ciemne strony inwestowania w wirtualną walutę. W tym czasie na Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 7-11.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podsumowując miniony tydzień zdecydowanie można stwierdzić, że najważniejszy na rynku walutowym był czwartek. Decyzja Europejskiego Banku Centralnego spowodowała silne wahania kursów walut.

Co postanowi Fed?

Ostatni tydzień na rynku walutowym należał do jednego z bardziej napiętych. Na głównej parze walutowej nie występowały żadne gwałtowne ruchy, aż do wczorajszej decyzji EBC. Kurs euro tuż po podaniu do opinii publicznej informacji o obniżeniu stóp procentowych osłabiło się do poziomu 1,08. Chwilę po tym, podczas konferencji prasowej nastąpiło wybicie pary EUR/USD do poziomu 1,12. W nadchodzącym tygodniu cały rynek finansowy będzie bacznie obserwował dane makro, ponieważ w środę decyzję o stopach procentowych podejmie tym razem amerykański bank centralny. Dzisiejszy średni kurs wspólnej waluty wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złoty nie posiedział ostatniego słowa

Złoty bardzo powoli i systematycznie umacnia się wobec euro. Ubiegły tydzień był szczególne ważny z racji dokonanych przez EBC zmian w dotychczasowej polityce monetarnej Strefy Euro. Naszej walucie dzięki temu wydarzeniu udało się zejść na chwilę poniżej wartości 4,29. Niestety umocnienie PLN nie trwało długo, zamknięcie sesji nastąpiło w pobliżu 4,33.  Podczas dzisiejszej sesji Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co po części przyczyniło się do odzyskania połowy poniesionych wczoraj strat. Średni kurs euro na koniec tygodnia wyniósł 4,30 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Największy zysk złotego

Kończący się tydzień był bardzo spokojny, jeśli chodzi o notowania pary USD/PLN. Przez pierwsze trzy dni oprócz danych makro z Chin, które wywoływały mniejsze niż można było się spodziewać wahania na rynku walutowym nie pojawiło się nic, co mogłoby umocnić dolara. Kurs USD/PLN poruszał się na pograniczu wartości 3,93-3,94. Dopiero czwartkowa decyzja Mario Draghiero spowodowała mocne tąpnięcie na tej parze, w którego konsekwencji kurs dolara spadł do poziomu 3,87, na którym też prawdopodobnie zakończy dzisiejszą sesję.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Szwajcarska waluta, mimo że uzyskała w ostatnim czasie całkiem dobre dane makro, nie zdołała umocnić się wobec złotego. Frank najdroższy był we wtorek, ponieważ średnio trzeba było za niego zapłacić 3,96. Cieszyli się zapewne ci, którzy z wymianą walut czekali na końcówkę tygodnia. Najkorzystniejszy kurs do wymiany walut pojawił się tuż po posiedzeniu EBC, wtedy szwajcarska waluta była najtańsza – 3,91 PLN. Nadchodzący tydzień dla pary CHF/PLN będzie równie istotny jak ten, co dobiega końca, ponieważ swoją decyzję o wysokości stóp procentowych tym razem podejmie Szwajcarski Bank Narodowy. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,93 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Funt brytyjski podczas ostatnich pięciu sesji wahał się bardziej niż inne waluty. W połowie tygodnia otrzymał silny bodziec w postaci dobrych danych makro, które nie przyczyniły się jednak w sposób długotrwały do umocnienia GBP wobec PLN. Angielska waluta być może czeka na silniejszy bodziec do wzrostu w postaci przyszłotygodniowego posiedzenie tamtejszego banku centralnego, które odbędzie się w czwartek. Dziś średni kurs funta wyniósł 5,53 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta

Źródło: biznes.pl

 

 


cele informacyjne komentarz walutowy

11.03.2016 15:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000