KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dbajmy o swoje finanse z kantorem internetowym

Dbamy o własne finanse

Troska o własne finanse dała impuls wielu ludziom do korzystania z kantorów internetowych i wymiany walut za ich pośrednictwem. Możliwość spłaty kredytu samodzielnie bez konieczności płacenia według przelicznika narzucanego przez Read more
Darmowy miesięczny planer wydatków Ekantor.pl

Darmowy miesięczny planer wydatków [POBIERZ I WYDRUKUJ]

W dniu wypłaty szastasz gotówką niczym Leonardo DiCaprio w pamiętnej scenie na jachcie w filmie "Wilk z Wall Street"? A pod koniec miesiąca z lupą w dłoni szukasz ostatnich zaskórniaków? Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 9-13.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wynik sprzedaży detalicznej w USA pozytywnie zaskoczył wszystkich inwestorów, dzięki czemu dolar osiągnął na koniec tygodnia zdecydowaną przewagę nad euro. Złoty spokojnie wyczekiwał na decyzję agencji ratingowej.

Nudny początek, z ciekawym zakończeniem

Rzadko się zdarza, aby na rynku walutowy nie działo się nic. Na szczęście stabilny kurs pary EUR/USD utrzymał się tylko przez dwa dni. W środę nastąpiło umocnienie euro do poziomu 1,14. W kolejnych dniach przewagę przejął już dolar. Skorzystał on z poprawy nastrojów na rynkach po wzroście wartości ropy naftowej, która w ostatnich dniach osiągnęła tegoroczne maximum. Kluczowe dla uczestników rynku był dzisiejszy dane makro z USA. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 1,3% w ujęciu rocznym, co spowodowało solidne umocnienie amerykańskiej waluty. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

euro, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złoty kontra agencja Moody’s

Ostatnie dni na rynku walutowym minęły pod znakiem oczekiwania na dzisiejszą decyzję agencji Moody’s w sprawie ratingu Polski. Czy zostanie nam obniżona zdolność kredytowa, czy nie dowiemy się późnym popołudniem, albo nawet wieczorem. Czwartkowy odczyt inflacji CPI okazał się zgodny z oczekiwaniami i nie wywołał żadnych zmian w notowaniach EUR/PLN.  Mimo wszelkim obawom nasza waluta po pięciu dniach stabilnych wahań wokół poziomu 4,40-4,42 dziś umocniła się względem euro i zeszła do wartości 4,38. Możemy to zawdzięczać publikacji PKB za pierwszy kwartał 2016, który mimo słabszego wyniku od zakładanego przez rynek wywołał optymizm, który z kolei zaowocował umocnieniem PLN. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 4,39 PLN.

EUR/PLN

euro, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Wyrównane notowania pary USD/PLN

Notowania pary USD/PLN były zmienne, jednak nie przekroczyły strategicznych punktów oporu.  Przedział wahań mieścił się między wartościami 3,85 a 3,89. Z dłuższej perspektywy czasu można zaobserwować, że ta para walutowa utknęła w martwym punkcie. Dzisiejszy bardzo dobry wynik sprzedaży detalicznej był silnym czynnikiem, jednak jeszcze nie na tyle, aby określić nowy kierunek trendu na tej parze. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,88 PLN.

USD/PLN

dolar, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Co z tym frankiem?

To pytanie zapewne zadaje sobie wielu polskich kredytobiorców, którzy co miesiąc muszą wymieniać waluty i płacić ratę kredytu. Kurs CHF utrzymuje się ostatnio w pobliżu niebezpiecznego poziomu 4,00. Dla wielu frankowiczów niestety oznacza to droższe zobowiązanie. A co z pomocą od rządu? Plan wprowadzenia zmian w ustawie zaproponowanie przez prezydenta jest, ale gorzej z ich wdrożeniem. W dalszym ciągu nie ma żadnych rzetelnych informacji w tej kwestii. Notowania naszej waluty wobec franka podczas ostatnich pięciu sesji były bardzo zmienne. Wydaje się, że przewagę został jednak utrzymana po stronie złotego. Średni kurs CHF podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,98 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, frank

Źródło: biznes.pl

Silne wahania funta

Notowania funta w minionym tygodniu były bardzo zmienne. Kurs GBP wahał się w przedziale 5,56-5,61. Opublikowany w tym tygodniu wynik produkcji przemysłowej okazał się słaby, co nie pomogło brytyjskiej walucie w zdobyciu przewagi nad złotym. Czwartkowa decyzja Banku Anglii o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie była dla uczestników rynku zaskakująca. Inwestorzy zmian w polityce monetarnej tego kraju spodziewają się najwcześniej po wynikach czerwcowego referendum. Średni kurs funta szterlinga podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,60 PLN.

GBP/PLN

funt, funt szterling

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

13.05.2016 15:12
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000