KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego Read more

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, Read more

Półroczny raport nt. polityki pieniężnej – J. Yellen (komentarz walutowy 12.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś niemalże cała uwaga rynku nakierowana była na Stany Zjednoczone, a dolar w świetle tej uwagi próbował odrobić poniesione wczoraj straty. Spadek amerykańskiej waluty wywołany został doniesieniami dotyczącymi ostatnich wyborów prezydenckich. Dla inwestorów w połowie tygodnia ważne jednak były również słowa Janet Yellen.

 

Euro choć traci jest silne

W wyniku informacji o kontaktach Donalda Trumpa Jr. ze stroną rosyjską w trakcie trwania kampanii prezydenckiej – dolar zaczął tracić na wartości, a kurs EUR/USD powędrował do wartości 1,14. Wsparcia dla amerykańskiej waluty nie było również w “gołębich” wypowiedziach przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Dziś rynek czekał natomiast na słowa prezes banku i półroczny raport na temat polityki monetarnej. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła 1,14 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

EUR/PLN powrót na szczyt

Na doniesieniach zza oceanu skorzystały waluty rynków wschodzących, w tym złoty. Choć osłabienie EUR/PLN było chwilowe i dziś euro powróciło do wartości prezentowanych w pierwszej połowie wczorajszej sesji. Atmosfera na rynku opowiada się za silniejszą pozycją wspólnej waluty. Jedynymi danymi z Eurolandu były dziś te dotyczące produkcji przemysłowej, które znacznie przewyższyły rynkowe prognozy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wystąpienie J.Yellen i Beżowa Księga

Wyraźny spadek wartości dolara można było zaobserwować wczoraj również w parze z polską walutą. W kulminacyjnym momencie jego wartość wykazała 3,68 PLN. Dziś jednak rynek powraca do śledzenia informacji gospodarczych. Najważniejsze z nich to zaplanowane na 16:00 wystąpienie J.Yellen, którego treść została już zaprezentowana. Mimo, że prezes Fed zauważa konieczność dalszego podnoszenia stóp, to jednak rynek zwraca uwagę na obawy dotyczące inflacji – a to nie osłabia dolara. Wieczorem opublikowana zostanie Beżowa Księga. Dziś średnia wartość dolara wyniosła  3,69 PLN.  

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja bazowa w Polsce

Środek tygodnia przyniósł również krajowe informacje, choć ich oddziaływanie na notowania złotego były mocno ograniczone przez nastroje rynkowe i korektę wczorajszego umocnienia, wynikającego z wiadomości napływających z USA. Wskaźnik inflacji bazowych bez cen żywności i energii okazał się zgodny z prognozami i pokazał wartość 0,8%. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,84.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bezrobocie na Wyspach

Korekta nastąpiła również w parze GBP/PLN, co nie zmienia jednak faktu, że pozycja funta została mocno osłabiona. Dziś w Wielkiej Brytanii nie zabrakło danych. Stopa bezrobocia spadła i zaprezentowała się poniżej prognoz. Znacznie poniżej oczekiwań okazała się także ilość wniosków złożonych o zasiłek bezrobotnych w tym kraju (6tys. przy prognozach 10tys.). Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,76 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.07.2017 15:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000