KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more
Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more

Półroczny raport nt. polityki pieniężnej – J. Yellen (komentarz walutowy 12.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś niemalże cała uwaga rynku nakierowana była na Stany Zjednoczone, a dolar w świetle tej uwagi próbował odrobić poniesione wczoraj straty. Spadek amerykańskiej waluty wywołany został doniesieniami dotyczącymi ostatnich wyborów prezydenckich. Dla inwestorów w połowie tygodnia ważne jednak były również słowa Janet Yellen.

 

Euro choć traci jest silne

W wyniku informacji o kontaktach Donalda Trumpa Jr. ze stroną rosyjską w trakcie trwania kampanii prezydenckiej – dolar zaczął tracić na wartości, a kurs EUR/USD powędrował do wartości 1,14. Wsparcia dla amerykańskiej waluty nie było również w “gołębich” wypowiedziach przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Dziś rynek czekał natomiast na słowa prezes banku i półroczny raport na temat polityki monetarnej. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła 1,14 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

EUR/PLN powrót na szczyt

Na doniesieniach zza oceanu skorzystały waluty rynków wschodzących, w tym złoty. Choć osłabienie EUR/PLN było chwilowe i dziś euro powróciło do wartości prezentowanych w pierwszej połowie wczorajszej sesji. Atmosfera na rynku opowiada się za silniejszą pozycją wspólnej waluty. Jedynymi danymi z Eurolandu były dziś te dotyczące produkcji przemysłowej, które znacznie przewyższyły rynkowe prognozy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wystąpienie J.Yellen i Beżowa Księga

Wyraźny spadek wartości dolara można było zaobserwować wczoraj również w parze z polską walutą. W kulminacyjnym momencie jego wartość wykazała 3,68 PLN. Dziś jednak rynek powraca do śledzenia informacji gospodarczych. Najważniejsze z nich to zaplanowane na 16:00 wystąpienie J.Yellen, którego treść została już zaprezentowana. Mimo, że prezes Fed zauważa konieczność dalszego podnoszenia stóp, to jednak rynek zwraca uwagę na obawy dotyczące inflacji – a to nie osłabia dolara. Wieczorem opublikowana zostanie Beżowa Księga. Dziś średnia wartość dolara wyniosła  3,69 PLN.  

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja bazowa w Polsce

Środek tygodnia przyniósł również krajowe informacje, choć ich oddziaływanie na notowania złotego były mocno ograniczone przez nastroje rynkowe i korektę wczorajszego umocnienia, wynikającego z wiadomości napływających z USA. Wskaźnik inflacji bazowych bez cen żywności i energii okazał się zgodny z prognozami i pokazał wartość 0,8%. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,84.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bezrobocie na Wyspach

Korekta nastąpiła również w parze GBP/PLN, co nie zmienia jednak faktu, że pozycja funta została mocno osłabiona. Dziś w Wielkiej Brytanii nie zabrakło danych. Stopa bezrobocia spadła i zaprezentowała się poniżej prognoz. Znacznie poniżej oczekiwań okazała się także ilość wniosków złożonych o zasiłek bezrobotnych w tym kraju (6tys. przy prognozach 10tys.). Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,76 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.07.2017 15:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!